کدخبر: 82189 تاریخ انتشار

کشوری به نام یمن وجود ندارد؟/ این کشور کاملا ویرانه شد!

سازمان صلح جهانی در گزارش خود اعلام کرد که بیش از ۱۷.۴ میلیون یمنی از عدم امنیت غذایی رنج می‌برند و انتظار می‌رود که در طی ماه آینده ۱.۶ میلیون یمنی دیگر نیز به این تعداد اضافه گردد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از صحافه ۲۴، سازمان صلح جهانی در گزارشی درباره یمن اعلام کرد که اقتصاد یمن از ۲۰۱۵ به میزان ۵۰ درصد کوچکتر شده است و این کشور در حال حاضر جزوی از کشورهای فقیر جهان به شمار می‌آید به گونه‌ای که نزدیک به ۸۰ درصد یمنی‌ها زیر خط فقر قرار دارند.

براساس این گزارش با توقف عرضه مواد غذایی اوکراین به دلیل تهاجم روسیه بحران گرسنگی در یمن تشدید شده است. به گونه‌ای که سازمان ملل در گزارش خود اعلام کرد که ۱۹ میلیون یمنی در ماه‌های آینده از بحران گرسنگی رنج خواهند برد و ۱۶۰ هزار تن دیگر در آن کشور با شرایطی نزدیک به گرسنگی زندگی خواند کرد.

براساس گزارش سازمان صلح جهانی تعداد مرگ و میرها در یمن تا پایان سال ۲۰۲۱ به بیش از ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار نفر رسیده است که ۶۰ درصد آنها در نتیجه گرسنگی، کمبود مراقبت‌های بهداشتی و آب ناسالم بوده است، همچنین بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ کودک در نتیجه مستقیم جنگ کشته یا مجروح شدند.

 سازمان صلح جهانی در گزارش خود تاکید کرده است که در صورت استمرار جنگ یمن و همینطور جنگ روسیه و اوکراین، یمن از ناامنی غذایی بیشتری رنج خواهد برد.

این سازمان بدیهی‌ترین راه‌حل برای رسیدگی به موضوع ناامنی غذایی در یمن را ادامه کمک‌ها و افزایش تعداد کمک‌ها در کنار رسیدگی به علل ریشه‌ای این موضوع دانست.

این سازمان افزود که باید کمپین‌های مهم تر و بیشتری برای آگاه کردن مردم در سراسر جهان از این بحران وجود داشته باشد زیرا این بحران همچنان تحت الشعاع درگیری‌ها و اخبار دیگر قرار دارد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟