کدخبر: 82117 تاریخ انتشار

اظهارات جنجالی پوتین در مراسم سالگرد پیروزی روسیه!/ تنها راه حمله به اوکراین بود

رئیس جمهور روسیه در مراسم سالگرد پیروزی کشورش در جنگ جهانی دوم گفت، اکنون نیز مسکو در حال دفاع از امنیت سرزمین مادری است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه گفت، روسیه در حال دفاع از امنیت سرزمین مادری و منطقه دونباس است.

رئیس جمهور روسیه در مراسم سالگرد پیروزی کشورش در جنگ جهانی دوم خاطرنشان کرد که مسکو در آن زمان علیه «فاشیسم» مبارزه کرده و پیروز شد.

پوتین خطاب به نظامیان کشورش گفت: «اکنون نیز همین کار را می‌کنیم. شما در حال مبارزه برای مردم دونباس می‌جنگید. شما برای دفاع از امنیت سرزمین مادری می‌جنگید».

او با اشاره به اینکه در هر خانواده روس یک سرباز سابق جنگ جهانی دوم وجود دارد گفت: «ما به این نسل پیروز افتخار می‌کنیم. وظیفه داریم تک تک کسانی که علیه فاشیسم جنگیدند در یاد خود داشته باشیم و اطمینان داشته باشیم هراس جنگ جهانی تکرار نشود».

رئیس جمهور روسیه گفت: «روسیه همواره حامی یک نظام بین‌المللی بر اساس برابری بوده و این نظامی است که جامعه جهانی به آن نیاز دارد».

پوتین افزود: «در این میان برخی کشورها برنامه کاملاً متفاوتی دارند. آن‌ها تلاش کردند به سرزمین‌های تاریخی ما نظیر کریمه حمله کنند. آن‌ها به استفاده از سلاح اتمی تهدید کردند و غربی‌ها نیز از چنین اقداماتی در همسایگی ما حمایت کردند».

او در ادامه سخنرانی خود درباره رژیم کی‌یف گفت: «این تهدیدی بود که نمی‌توانستیم بپذیریم. همه شواهد حاکی از این است که ما با نئونازی‌ها طرف هستیم».

پوتین افزود: «بگذارید یادآور شوم که چطور تعداد پایگاه‌های نظامی آن‌ها افزایش یافته و مشاوران نظامی به این کشور می‌رفتند. شاهد بودیم که جطور این کشور در حال دستیابی به سلاح‌های مدرن بود».

رئیس جمهور روسیه درباره علت وقوع درگیری‌ها در اوکراین گفت: «این تهدیدات روز به روز بیشتر می‌شد و ما باید کاری می‌کردیم و همین کار را کردیم زیرا تنها راه‌حل باقی مانده برای ما همین بود. این تصمیم یک کشور قدرتمند و دارای استقلال بود».

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟