کدخبر: 82115 تاریخ انتشار

پاسخ تند روسیه به حملات آمریکا!

سفیر روسیه در ایالات متحده گفت: مسکو اجازه نخواهد داد که نازیسم دوباره ظهور کند و با تلاش‌ها برای تمسخر میراث سربازانی که نازیسم را شکست دادند، مقابله خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا همچنین گفت: وظیفه مقدس ما حفظ حقیقت پیروزی در مقابل آلمان نازی است. ما اجازه عبور از صفحات پر غرور گذشته و همچنین ظهور مجدد نازیسم را نمی‌دهیم. هرگونه تلاش برای تمسخر این میراث تاریخی هم با مقاومتی قاطع همراه خواهد شد.

این اظهارات از سوی سفیر روسیه در آمریکا پس از آن مطرح شد که لیندا توماس-گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل درباره جشن‌های مربوط به روز پیروزی در روسیه یک سری مطلب مطرح کرد و مدعی شد که روس‌ها چیزی برای جشن گرفتن در روز ۹ مه ندارند.

این نخستین بار نیست که مقام‌های ارشد آمریکایی به صورت زبانی روز پیروزی را که یکی از روزهای مهم ملی در روسیه است و روز غلبه شوروی بر آلمان نازی طی جنگ جهانی دوم را گرامی می‌دارد، مورد حمله قرار می‌دهند.

روز شنبه نیز آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه شاید تلاش کند تا برای توجیه حمله به اوکراین حافظه تاریخی را "دستکاری" کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟