کدخبر: 81745 تاریخ انتشار

در آلمان اتفاق افتاد؛

حمله به سفارت روسیه

سفارت روسیه در آلمان امروز (شنبه) از خنثی‌ شدن یک حمله ظاهرا "تروریستی" علیه روزنامه‌نگاران روس و اعضای خانواده آنها در برلین خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری اسپوتنیک، سفارت روسیه در آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: در ششم ماه مه در برلین، یک اقدام احتمالا تروریستی علیه روزنامه‌نگاران روسی و اعضای خانواده‌شان که در ساختمانی متعلق به دولت روسیه در برلین حضور داشتند، خنثی شد.

بر اساس این بیانیه، در بعد از ظهر جمعه شخصی یک بطری  را به سوی پنجره یکی از خانه‌ها پرتاب کرد. در بازرسی‌ این خانه یک جسم مشکوک در زیر زمین یافت شد که از یک قوطی پر از مایع با یک بطری پلاستیکی و یک سیلندر گاز چسبیده به آن تشکیل شده و چند سیم به آن متصل بود.

سفارت روسیه در ادامه بیان کرد که «مقامات اجرای قانون آلمان که به صحنه فراخوانده شدند، ساختمان را تخلیه کرده و آن را محاصره کردند» و در بررسی‌ها تایید شد که شی مذکور احتمالا «یک دستگاه انفجاری دست‌ساز» بوده است و ماموران آن را در صحنه خنثی کردند.

به دنبال این اتفاق، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای از آلمان و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا خواست تا امنیت روزنامه‌نگاران روس را در قلمروهای خود تضمین کنند.

این وزارتخانه بیان کرد: ما می‌خواهیم که مقامات آلمان و دیگر اعضای اتحادیه اروپا و ناتو سریعا اقدامات لازم برای حفاظت از روزنامه‌نگاران روس و خانواده‌هایشان را در کشورهای خود انجام دهند. دولت آلمان باید این جرم را به صورت کامل بررسی کند.

وزارت خارجه روسیه همچنین از نهادهای سازمان‌ ملل و سازمان امنیت و همکاری اروپا که حفاظت از حقوق روزنامه‌نگاران را رصد می‌کنند، خواست که حادثه برلین را بدون جهت‌گیری و به صورت بی‌طرف ارزیابی کنند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین