کدخبر: 81736 تاریخ انتشار

این کشور پذیرای حمله چین شد!

وزیر امور خارجه تایوان امروز( شنبه) گفت که این جزیره امیدوار است جهان در صورتی که پکن به آن حمله کند، چین را هم مانند روسیه به دلیل جنگ با اوکراین، تحریم کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری رویترز، تایوان به تحریم‌های غرب علیه روسیه از بابت حمله به اوکراین پیوسته است و روز جمعه بلاروس را به این فهرست اضافه کرد.

با توجه به سطح کم تجارت مستقیم تایوان با بلاروس یا روسیه، چنین اقداماتی از سوی این جزیره عمدتا حالت نمادین دارند.

جوزف وو، وزیر امور خارجه تایوان در صحبت با خبرنگاران در شهر تایپه اظهار کرد، ایستادن در کنار دیگران به منظور محکوم کردن این حمله و اعمال تحریم هم علیه روسیه و هم بلاروس مهم است.

او اضافه کرد: در آینده در صورتی که ما از سوی چین تهدید به استفاده از زور شویم یا مورد حمله قرار بگیریم البته ما امیدواریم که جامعه بین‌المللی بتواند تایوان را درک کرده و از آن حمایت کند و علیه این نوع رفتارهای تهاجمی تحریم اعمال کند.

وی با اشاره به موضوع تحریمها گفت:‌ بنابراین تایوان در کنار جامعه بین‌المللی می‌ایستد و چنین اقداماتی را اتخاذ می‌کند.

تایوان از زمان شروع حمله به اوکراین از روی نگرانی از این که چین اقدام مشابهی انجام دهد سطح هشدار خود را افزایش داده است، هر چند که دولت تایپه گزارش کرده که نشانه‌ای از وقوع یک حمله قریب‌الوقوع از سوی چین وجود ندارد.

چین که حمله روسیه را محکوم نکرده هر گونه مقایسه اوکراین با تایوان را مردود دانسته و تاکید کرده که تایوان یک کشور نیست و صرفا یک استان چین است؛ دیدگاهی که دولت تایپه شدیدا با آن مخالفت می‌کند.

در همین حال یو سی-کان، رئیس پارلمان تایوان نیز گفت: ما امیدواریم اوکراین قطعا پیروز شود و ایستادگی قاطعی تا پیروزی تا آخر کار داشته باشد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین