کدخبر: 81662 تاریخ انتشار

این رفتار پاپ با اسرائیل فلسطین را خوشحال کرد!

منابع عبری زبان گزارش دادند که رهبر مسیحیان کاتولیک‌ جهان سفر از پیش برنامه‌ریزی شده خود به اراضی اشغالی که قرار بود ماه ژوئن در جریان تور خاورمیانه وی صورت بگیرد را لغو کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از عربی ۲۱، روزنامه عبری زبان "اسرائیل الیوم" در گزارشی خبر لغو سفر پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان به اراضی اشغالی را اعلام کرد.

با اینکه واتیکان به صورت رسمی خبر سفر پاپ فرانسیس به اراضی اشغالی را اعلام نکرده بود اما منابع مطلع اعلام کردند که وی قرار بود پس از سفر به لبنان و اردن، در ۱۵ ژوئن وارد اراضی اشغالی(تل‌آویو) گردد.

طبق اعلام این منابع، قرار بود پاپ برای دیدار با رئیس کلیسای روسیه در قدس جهت متقاعد کردن وی برای تاثیر بر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه جهت توقف جنگ در اوکراین به آنجا سفر کند.

اما ماه گذشته، پاپ فرانسیس هرگونه گمانه زنی مبنی بر دیدار با اسقف ارتدکس روسیه در قدس، که از حمله نظامی مسکو به اوکراین حمایت کرده بود را رد کرد.

از طرف دیگر یک منبع مطلع سیاسی در مصاحبه با روزنامه "اسرائیل الیوم" اعلام کرد که عملیات‌های اخیر در سرزمین‌های اشغالی به ویژه عملیات "العاد" بر تصمیم لغو سفر پاپ به قدس اشغالی تأثیر گذاشته است.

این عملیات  در جریان جشن شهرک نشینان اسرائیلی به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین، انجام شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟