کدخبر: 81653 تاریخ انتشار

موضع بی‌سابقه حزب‌الله لبنان در انتخابات مجلس

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در سخنانی نسبت به اعطای فرصت پیشروی به «دشمنان مقاومت» در انتخابات لبنان هشدار داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، به نوشته روزنامه رای الیوم، علی دعموش، معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در سخنانی با اشاره به انتخابات پارلمانی کشورش اظهار کرد: حزب‌الله بر اساس یک طرح ملی نجات‌بخش برای برون رفت از بحران های مالی وارد انتخابات پارلمانی می‌شود.

وی خواستار حضور گسترده در انتخابات و سستی نکردن در این باره شد تا فرصت پیشروی برای دشمنان مقاومت در انتخابات لبنان فراهم نشود.

دعموش تاکید کرد: ما می‌خواهیم در پارلمان جدید یک طرف و قدرت دارای وزن باشیم تا بتوانیم با دستیابی به تفاهم با دیگر طرف‌ها و همکاری ملی موفق به اجرای طرح مذکور شویم؛ زیرا این طرح مانع از تصمیم‌گیری یا اجرای برنامه‌های خارجی می‌شود که در راستای منافع کشور نیستند.

وی همچنین گفت: ما ۱۵ مه (موعد برگزاری انتخابات) با یک چالش بزرگ و نبرد سیاسی واقعی مواجه خواهیم شد و اگر با قدرت به طرح مقاومت و هم‌پیمانان آن رأی ندهیم و در این باره سستی کرده ومردد شویم و همچنین در مشارکت ما در سطح چالش مذکور نباشد، فرصت را به دشمنان مقاومت و عوامل و ابزارهای آمریکا در داخل کشور می‌دهیم تا برنامه‌هایشان را تحمیل کرده و کشور را به فتنه بکشانند.

مرحله نخست انتخابات پارلمانی لبنان جمعه با رای گیری از لبنانی‌های مقیم کشورهایی آغاز شد که روز جمعه را تعطیل اعلام کرده‌اند. مرحله دوم هشتم ماه جاری میلادی و با رأی گیری از لبنانی‌های مقیم دیگر کشورها آغاز می‌شود و خود لبنانی‌ها نیز ۱۵ همین ماه (۲۵ اردیبهشت) به پای صندوق‌های رأی می‌روند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین