کدخبر: 81642 تاریخ انتشار

بیانیه شدیدالحن نخست وزیر فلسطین!/ حمله دیگری در راه است

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین نسبت به پیامدهای خطرناک موافقت با احداث ۴۰۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری و تخریب ۱۲ روستا در منطقه "مسافر یطا" واقع در جنوب استان "الخلیل" هشدار داد. همزمان وزارت خارجه فلسطین حملات نیروها و شهرک‌نشینان اسرائیلی به شهروندان فلسطینی، اراضی، خودرو و منازل آنها در سرتاسر کرانه باختری را محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری فلسطینی "سما"، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین با صدور بیانیه‌ای نسبت به پیامدهای خطرناک موافقت با احداث ۴۰۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری و تخریب ۱۲ روستا در منطقه "مسافر یطا" واقع در جنوب استان "الخلیل" هشدار داد.

وی همچنین تصریح کرد، این طرح‌ و برنامه‌ها به مثابه تهدیدی برای امنیت و صلح منطقه است که به دلیل سیاست‌ها و اقدامات مربوط به آزار و اذیت، تبعیض نژادی و پاکسازی نژادی که دولت رژیم اشغالگر علیه ملت فلسطین در پیش گرفته، دچار حالت تنش شده است.

اشتیه از دولت آمریکا خواست تا برای توقف این نقض‌ها که تهدیدی خطرناک برای فرصت‌های راهکار تشکیل "دو کشوری" است، فورا وارد عمل شود و برای گشایش چشم‌انداز سیاسی که به فلسطینیان برای رسیدن به حقوق مشروعشان امید می‌دهد، به صورت جدی تلاش کند.

وی در پایان بر قدرت و پایداری مردم فلسطین و مقابله آنها با اینگونه طرح‌ها و شکست آنها تاکید کرد.

پیشتر وزارت خارجه فلسطین از دیوان کیفری بین‌المللی خواست فورا تحقیقات خود را درباره شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی آغاز کند.

همچنین این وزارتخانه از جامعه بین‌الملل نیز خواست سیاست "یک بام و دو هوای" خود را در برخورد با تجاوزات و جنایاتی که در حق فلسطینی‌ها انجام می‌گیرند، کنار بگذارد.

دادگاه عالی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه تمامی درخواست‌ها در مخالفت با کوچ اجباری ۱۲۰۰ فلسطینی از "مسافر یطا" را که این رژیم آن را یک منطقه نظامی بسته اعلام کرده، رد کرد.

هزاران فلسطینی ساکن جنوب کرانه باختری که ارتش رژیم صهیونیستی از آنجا به عنوان محل تمرین‌های نیروهای خود استفاده می‌کند، با خطر بیرون شدن از خانه‌ها و زمین‌هایشان مواجه هستند.

همزمان وزارت خارجه فلسطین با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد، تصمیم مقامات رژیم اشغالگر برای ساخت هزاران واحد مسکونی جدید در کرانه باختری با هدف تعمیق شهرک‌های موجود و ساخت کانون‌های شهرک‌سازی بیشتر به ضرر اراضی فلسطین اشغالی، به مثابه تخریب راهکار تشکیل دو کشوری است.

در این بیانیه همچنین آمده است، تصمیم مقامات رژیم اشغالگر برای ساخت هزاران واحدهای مسکونی، چالشی آشکار برای قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی و اجماع جهانی در مخالفت با شهرک‌سازی، نقض قوانین بین‌المللی و توافقات ژنو و  همچنین تهدیدی خطرناک برای فرصت‌های تحقق صلح و بازگرداندن چشم‌انداز سیاسی برای حل درگیری‌ها بر اساس راهکار تشکیل دو کشوری است.

وزارت خارجه فلسطین خواستار اتخاذ اقدامی فوری برای تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیسیتی جهت توقف این تصمیم و واردار کردن آن برای توقف تجاوزات شهرک‌نشینان و نهادهای تروریستی آنها علیه شهروندان بی‌گناه فلسطینی شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • حزب اپوزیسیون پاکستان به رهبری عمران خان، پلیس را به بازداشت صدها تن از هوادارانش در حملاتی که از اوایل امروز…