کدخبر: 81376 تاریخ انتشار

رفتار توهین‌آمیز پوتین در برابر رهبر مسیحیان جهان!

سخنگوی کرملین در واکنش به درخواست پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان نسبت برای سفر به مسکو و دیدار با پوتین گفت: در وضعیت کنونی هیچ توافقی برای برگزاری چنین جلسه‌ای وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: هیچ توافقی برای دیدار بین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و پاپ فرانسیس وجود ندارد.

 

به گزارش تسنیم، به نقل از خبرگزاری تاس، این مقام کرملین گفت: این گونه جلسات و ملاقات‌‌ها در راستای خدمات دیپلماتیک ارائه می‌شود. هیچ توافقی در مورد جلسات وجود ندارد.

 

کرملین درباره ضرورت برگزاری چنین جلسه‌ای هیچگونه اظهارنظری نکرد ولی به این موضوع نیز اشاره کرد که در این مورد هیچ توافقی صورت نگرفته است.

 

پیش از این پاپ فرانسیس آمادگی خود را برای حضور در مسکو برای دیدار با پوتین و گفتگو در مورد حل و فصل اوکراین ابراز کرده بود.

 

فرانسیس روز سه شنبه  در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی کوریره دلا سرا گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از درخواست خود برای دیدار در مسکو برای گفتگو درباره صلح در اوکراین طفره رفته است.

 

پیش از این فرانسیس در دیدار با سفیر روسیه در واتیکان خواستار پایان جنگ شده بود. رهبر کاتولیک‌های جهان در گفتگو با روزنامه ایتالیایی کوریر از احتمال سفرش به مسکو خبر داد.

 

فرانسیس گفت: ما هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم و همچنان برای آن تلاش می‌کنیم، هرچند می‌ترسم پوتین نمی‌تواند و نمی‌خواهد در حال حاضر این جلسه را برگزار کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟