کدخبر: 81367 تاریخ انتشار

آشوب در مجاورت مرزهای ایران!

با ادامه اعتراض‌ها در ارمنستان، معترضان با اجتماع در ایروان پایتخت این کشور خواستار استعفای نیکول پاشینیان نخست وزیر این کشور شدند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، معترضان پس از مسدود کردن راه‌های اصلی در ایروان پایتخت ارمنستان در مقابل پارلمان این کشور تجمع کردند تا نارضایتی خود از پاشینیان را ابراز دارند. 

 

این تجمع درحالی رخ داد که نخست وزیر ارمنستان مشغول سخنرانی در پارلمان این کشور بود.

 

معترضان در این تجمع درحالیکه پرچم‌های سه رنگ ارمنستان را در دست داشتند، شعارهایی چون "ارمنستان بدون نیکول" و "کار خود را ترک کن" سر دادند. 

 

همچنین درحالی که پاشینیان مشغول سخنرانی در پارلمان بود، نمایندگان مخالف او از سالن پارلمان خارج شدند و نخست وزیر این کشور همزمان با خروج نمایندگان از پارلمان گفت که «شما مانند همیشه فرار می‌کنید». 

 

احزاب مخالف ارمنستان اصرار دارند که نخست وزیر این کشور منطقه جدا شده قره باغ را تحت فشار بین المللی به آذربایجان واگذار کرده است. 

 

احزاب مخالف ارمنستان و حامیان آن‌ها در میان مردم، از ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) تا کنون به صورت مداوم در ایروان تظاهرات برگزار کرده و نارضایتی خود را از سیاست‌های دولت تحت رهبری پاشینیان اعلام کرده‌اند. 

 

معترضان اعلام کرده‌اند که امروز (پنجشنبه) هم به اعتراض های خود ادامه خواهند داد. 

 

به گزارش ایرنا، پلیس ارمنستان در درگیری روز دوشنبه با تظاهرکنندگان ضد دولتی ۱۸۰ تن از آن‌ها را بازداشت کرد. مردم ارمنستان عملکرد دولت در مساله قره باغ را ضعیف می‌دانند. 

 

ارمنستان و جمهوری آذربایجان چند دهه بر سر منطقه قره باغ درگیر هستند. مردم ارمنستان عملکرد دولت را در تسلیم منطقه کوهستانی قره باغ ضعیف می‌دانند. 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین