کدخبر: 80121 تاریخ انتشار

افشای دشمنی بایدن با مردم این کشور!

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که رژیم صهیونیستی از بازگشت واشنگتن به سازمان یونسکو حمایت می‌کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از خبرگزاری فرانسه، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در جلسه‌ای در سنای این کشور اظهار کرد: "اسرائیل" که سال ۲۰۱۹ پس از متهم کردن سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی سازمان ملل (یونسکو) به جانبداری؛ به همراه با آمریکا از این سازمان خارج شد، مخالفتی با بازگشت دوباره واشنگتن به این سازمان ندارد و از آن حمایت می‌کند.

بلینکن در سنا درخواست کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از قانون لغو حمایت مالی آمریکا از هر نهاد بین‌المللی همانند یونسکو که فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت می‌شناسد، انصراف دهد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: فکر می‌کنم این انصراف مهم و لازم خواهد بود و من این اختیار را دارم که بگویم شرکای ما در "اسرائیل" همین احساس را دارند و آنها نیز از پیوستن دوباره ما به یونسکو حمایت خواهند کرد.

او ضمن اشاره به نقش یونسکو در آموزش و حوزه هوش مصنوعی، اعتراف کرد که "خروج آمریکا از این سازمان بین‌المللی بر آن تاثیر منفی گذاشت".

بلینکن افزود: زمانی که ما پشت میز مذاکره نیستیم و کمکی به تدوین قوانین و استانداردها نمی‌کنیم، شخص دیگری وجود خواهد داشت و آن احتمالا چین است.

آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۹ پس از اعطای حق عضویت این سازمان به فلسطین، از آن خارج شده و یونسکو را به جانبداری متهم کردند.

آمریکا تا سال ۲۰۱۱ با پرداخت مبلغ ۸۰ میلیون دلار، حدود ۲۲ درصد از بودجه یونسکو را تامین می‌کرد؛ اما پس از آنکه یونسکو عضویت کشور فلسطین را پذیرفت، این کمک‌ها متوقف شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی پس از هشت سال به شکل کامل از یونسکو خارج شدند.

همچنین اقدام یونسکو در درج بخش قدیمی شهر قدس و مسجد ابراهیمی واقع در الخلیل در کرانه باختری اشغالی در لیست میراث جهانی خشم رژیم صهیونیستی را به دنبال داشت.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟