جدیدترین آمار از زلزله مرگبار ترکیه

حجم آوارهای زلزله ترکیه به بیش از ۲۱۰ میلیون تن می‌رسد که برای پوشاندن یک شهر بزرگ با لایه‌ای ۱۲۰ سانتی‌متری کافی خواهد بود و یا با آن می‌توان کوهی به ارتفاع ۳۹۱۷ متر ساخت.

جدیدترین آمار از زلزله مرگبار ترکیه

به گزارش منیبان، حجم آوارهای زلزله ترکیه به بیش از ۲۱۰ میلیون تن می‌رسد که برای پوشاندن یک شهر بزرگ با لایه‌ای ۱۲۰ سانتی‌متری کافی خواهد بود و یا با آن می‌توان کوهی به ارتفاع ۳۹۱۷ متر ساخت.

نادیده گرفتن حجم بالای آوارهای پس از زلزله و نیاز به پاکسازی سریع این پسماندها و هزینه بالای آواربرداری، ممکن است عواقب خطرناکی را برای منطقه به همراه داشته باشد.

حدود ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد از بروز زلزله‌ای بزرگ، اولویت اصلی در مدیریت آوار، تلاش برای فراهم کردن امکان جستجو برای نجات جان افراد و تخلیه منطقه است و در عین حال باید تجهیزات لازم برای بیرون بردن آوارها از مسیر راه‌ها و جاده‌ها فراهم شود. بعد از آن، تمرکز باید برروی جمع‌آوری آوارها و انتقال آنها به مکانی موقت قرار گیرد و مرحله نهایی، دفع این آوارهاست؛ آوارها باید تفکیک و دسته‌بندی شده و آوارهای قابل بازیافت، آوارهایی که باید دفن شوند و آوارهایی که باید سوزانده شوند، دسته‌بندی گردند.

در این مسیر اطلاعات، داده‌ها و تکنولوژی می‌تواند در بخش‌های مختلفی به کمک مدیریت آوارها بیاید. مثلا ابزار Hazus که توسط FEMA توسعه یافته، ریسک‌های موجود را تخمین زده و تصمیمات برنامه‌ریزی دولت‌های محلی را خبررسانی می‌کند.

ابزار بازیابی زباله‌های بلایای طبیعی EPA اطلاعاتی را برای بیش از ۲۰ هزار مجموعه تسهیلات مدیریت زباله تامین می‌کند./ برترین‌ها

ت ت
کدخبر: 147365 تاریخ انتشار
اخبار روز سایر رسانه ها
    در رسانه های دیگر بخوانید
    ارسال نظر

    پربیننده‌ترین
    اخبار بین الملل سایر رسانه ها