خلبان حمله کننده به آمریکا غافلگیر شد

وزیر دفاع روسیه روز پنجشنبه به خلبان جنگنده سوخو-27 که دقایقی قبل از سقوط پهپاد MQ-9 آمریکا در دریای سیاه آن را اسکورت کرد نشان دولتی اهدا کرد.

خلبان حمله کننده به آمریکا غافلگیر شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز پنجشنبه به خلبان جنگنده سوخو-27 که دقایقی قبل از سقوط پهپاد MQ-9 آمریکا در دریای سیاه آن را اسکورت کرد نشان دولتی اهدا کرد.

چند روز پیش یک فرونده جنگنده روسی از نوع سوخو-27 با رهگیری پهپاد آمریکایی باعث سرنگونی آن در دریای سیاه شد. در پی این حادثه که تازه‌ترین پرونده تنش میان روسیه و آمریکا علاوه بر جنگ اوکراین به شمار می‌رود وزارت خارجه آمریکا سفیر روسیه در واشنگتن را احضار کرد.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه گفته بود که این «حادثه خطرناک» بخشی از الگوی اقدام‌های ناامن، خطرناک و تهاجمی خلبان‌های روسیه در حریم هوایی بین‌المللی است. وی ادامه داد: اشتباه نکنید، آمریکا به پرواز و عملیات در هر جایی که قانون بین‌المللی اجازه دهد، ادامه خواهد داد. برای روسیه ضروری است که هواپیمای نظامی خود را به شیوه امن و حرفه‌ای به پرواز در آورد.

«نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی روسیه گفته است که مسکو تلاش خواهد کرد به بقایای لاشه پهپاد MQ-9‌  دست یابد. وی همچنین عنوان کرد که اوضاع پیرامون این پهپاد تأیید می‌کند آمریکا مستقیماً در درگیری‌های اوکراین مشارکت دارد./ تسنیم

ت ت
کدخبر: 145287 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها