خبر بد طالبان برای معتادها؛ مواد مخدر تولید نمی‌کنیم

یک هیئت بلندپایه از علمای اماراتی در رأس «عمر حبتور الدرعی» با وزرای خارجه، امر به معروف و نهی از منکر و همچنین معاون وزارت تحصیلات عالی هیئت حاکمه افغانستان دیدار کرد.

خبر بد طالبان برای معتادها؛ مواد مخدر تولید نمی‌کنیم
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، یک هیئت بلندپایه از علمای اماراتی در رأس «عمر حبتور الدرعی» با وزرای خارجه، امر به معروف و نهی از منکر و همچنین معاون وزارت تحصیلات عالی هیئت حاکمه افغانستان دیدار کرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت خارجه افغانستان، «امیرخان متقی» در این دیدار به هیئت اماراتی گفت: افغانستان نسبت به هر وقت دیگر امن‌تر است، جزایر قدرت ازبین رفته‌اند، کشت مواد مخدر به صفر کاهش یافته است و 9 میلیون کودک مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: سیاست ما متوازن است و نمی‌خواهیم افغانستان به سنگر تقابل قدرت‌ها مبدل شود. افغانستان کشوری است غنی از معادن و در این بخش، برای امارات متحده فرصتی خوب برای سرمایه‌گذاری وجود دارد و ما و شما در بخش‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی همکار هستیم.

الدرعی نیز در این دیدار اظهارداشت این هئیت برای کمک به افغانستان آمده است و خواستار روابط نیک بین دو کشور است.

اطلاعیه می‎‌افزاید معاون وزارت تحصیلات عالی افغانستان نیز در این دیدار تأکید کرد هیئت حاکمه در کابل با سرپرستی علما پیش می‌رود و از امارات خواست تا از تلاش‌ برای رشد روند آموزش در افغانستان دریغ نورزد.

بر اساس این اطلاعیه، رئیس هیئت اماراتی با اظهار اینکه در سفر به افغانستان تصویر مثبتی از این کشور دیده است، گفت: برخلاف ادعای رسانه‌های جهان، زندگی در اینجا به‌طور عادی جریان دارد.

الدرعی همچنین تأکید کرد: ما آماده همکاری کامل در بخش آموزش هستیم و مدارس مذهبی، مدارس تحصیلی و دانشگاه‌های ما برای کمک به شما آماده‌اند./ تسنیم

ت ت
کدخبر: 145284 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها