تصاویر پربازدید از شادی دختر رهبر کره شمالی هنگام پرتاب موشک/ ببینید

رهبر کره شمالی پس از نظارت بر آزمایش یک موشک بالستیک قاره‌پیما (ICBM) در روز پنجشنبه گفت که پرتاب این موشک بار دیگر سیستم‌های عملیاتی نیرو‌های استراتژیک هسته‌ای را ثابت کرد.

تصاویر پربازدید از شادی دختر رهبر کره شمالی هنگام پرتاب موشک/ ببینید
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از نظارت بر آزمایش یک موشک بالستیک قاره‌پیما (ICBM) در روز پنجشنبه گفت که پرتاب این موشک بار دیگر سیستم‌های عملیاتی نیرو‌های استراتژیک هسته‌ای را ثابت کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی کره، این موشک کمی بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر را طی کرد و به ارتفاع ۶۰۴۵ کیلومتری رسید و سپس در دریا فرود آمد.

رهبر کره شمالی بر لزوم ایجاد ترس در دشمنان، بازدارندگی واقعی از جنگ و تضمین مطمئن زندگی مسالمت آمیز تأکید کرد و افزود که واشنگتن و سئول با برگزاری مانور‌های نظامی بی پروا و در مقیاس وسیع در شبه جزیره کره خصومت آشکاری با کره شمالی نشان می‌دهند.

پرتاب موشکی کره شمالی در روز پنجشنبه سومین آزمایش مهم تسلیحاتی کره شمالی در این هفته را رقم زد و در حالی انجام شد که ایالات متحده دور گسترده‌ای از رزمایش‌ها را با کره جنوبی رهبری می‌کند. این رزمایش که «سپر آزادی» نام دارد، از روز دوشنبه آغاز شد و قرار است تا هفته آینده ادامه یابد و مقامات می‌گویند که این مانور‌ها بزرگترین رزمایش مشترک دو متحد در پنج سال گذشته است که شامل عناصر شبیه سازی شده و آتش واقعی است.

پیونگ یانگ در ادامه این رزمایش‌های «تحریک آمیز و تهاجمی» محکوم کرد و بار‌ها اعلام کرد که چنین فعالیت‌های نظامی را آماده سازی برای حمله می‌داند./ برترین‌ها

کره شمالیی

دختر رهبر کره شمالی

دختر رهبر کره شمالی

ت ت
کدخبر: 145274 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها