آذربایجا همه اطلاعات را به پوتین داد

کرملین در بیانیه‌ای گفت، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و الهام علی‌اف، همتای آذربایجانی‌اش همچنین درباره توسعه روابط در حوزه‌های اقتصاد، حمل و نقل و لجستیک در قفقاز صحبت کردند.

آذربایجا همه اطلاعات را به پوتین داد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از خبرگزاری آناتولی، کرملین در بیانیه‌ای گفت، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و الهام علی‌اف، همتای آذربایجانی‌اش همچنین درباره توسعه روابط در حوزه‌های اقتصاد، حمل و نقل و لجستیک در قفقاز صحبت کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: در این گفت‌وگوی تلفنی اقدامات عملی با هدف تضمین امنیت و ثبات در قفقاز جنوبی همسو با توافقات سه جانبه میان رهبران روسیه، آذربایجان و ارمنستان مورد بحث قرار گرفتند.

آتش‌بسی که با میانجی‌گری روسیه و به منظور پایان جنگ سال ۲۰۲۰ میان آذربایجان و ارمنستان امضا شد، ارمنستان را وادار کرد تا قلمروهایی را که نزدیک به سه دهه اشغال کرده بود، واگذار کند. از آن زمان به بعد روند عادی‌سازی روابط میان این دو کشور همسایه در جریان است.

این در حالی است که اوضاع در مرزهای دو کشور همچنان پر تنش است و در جدیدترین مورد در تبادل آتشی که اوایل ماه جاری میلادی در قره باغ صورت گرفت، دست‌کم پنج تن کشته شدند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 145263 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها