آلمان خلع سلاح شد

کمیسر پارلمانی نیروهای مسلح آلمان در مصاحبه با رسانه ان‌تی‌وی عنوان داشت: این کمبودها را در گزارش سالانه برجسته و همچنین امروز (سه‌شنبه) آن‌ها را در پارلمان مطرح خواهم کرد.

آلمان خلع سلاح شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از خبرگزاری اسپوتنیک، «اوا هوگل»، کمیسر پارلمانی نیروهای مسلح آلمان در مصاحبه با رسانه ان‌تی‌وی عنوان داشت: این کمبودها را در گزارش سالانه برجسته و همچنین امروز (سه‌شنبه) آن‌ها را در پارلمان مطرح خواهم کرد.

وی در ادامه هشدارش افزود: نیروهای مسلح آلمان با کمبود همه چیز از لوازم شخصی گرفته تا امکانات، دستگاه‌های کوچک و بزرگ، رادیو و حتی تجهیزات مربوط به دید در شب مواجه هستند. سربازان ما مجبورند روزانه با این کمبودها دست و پنجه نرم کنند و این بحران آموزش را متوقف می‌کند.

اوا هوگل ضمن انتقاد از دولت آلمان به خاطر عملکرد بسیار کندش در جبران کمبودها به دلیل تحویل بسته‌های تسلیحاتی به اوکراین، گفت: حجم بسیار کمی از رقم ۱۰۰ میلیارد یورویی (۱۰۷ میلیارد دلار) که دولت آلمان وعده‌اش را برای خرید مهمات به ارتش آلمان داد، پرداخت شده است.

این کمیسر پارلمانی نیروهای مسلح آلمان همچنین از خرابی‌های زیرساخت‌های ارتش آلمان شکایت کرد و در عین حال از بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان به خاطر "اذعانش نسبت به اینکه سربازان آلمان در حال حاضر توانایی دفاع از هیچ کسی را ندارند" تمجید و تشکر کرد.

از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین (۲۴ فوریه ۲۰۲۲)، غرب کمک‌های مالی و تجهیزات نظامی گسترده‌ای را به اوکراین ارسال کرده است؛ به طوری که اکثر این کشورهای غربی اکنون خودشان با کمبود تجهیزات و تسلیحات شدید مواجه شده‌اند. روسیه هم در این خصوص بارها از غرب خواسته است تا "پمپاژ" تسلیحات به اوکراین را متوقف کند و اعلام کرده که ادامه چنین روندی درگیری‌ها و خصومت‌ها را میان روسیه و اوکراین طولانی‌تر می‌کند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 144769 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها