آمار تکان‌دهنده از خشونت در آمریکا

اف‌بی‌آی اعلام کرد، جرائم از روی نفرت و انزجار گزارش شده از ۸۱۲۰ مورد در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۹۰۶۵ مورد در سال ۲۰۲۱ میلادی افزایش یافت.

آمار تکان‌دهنده از خشونت در آمریکا
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از خبرگزاری رویترز، اف‌بی‌آی اعلام کرد، جرائم از روی نفرت و انزجار گزارش شده از ۸۱۲۰ مورد در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۹۰۶۵ مورد در سال ۲۰۲۱ میلادی افزایش یافت.

براساس این گزارش اف‌بی‌آی، ۶۴.۵ درصد از قربانیان جرائم ناشی از نفرت و انزجار در سال ۲۰۲۱ میلادی، به خاطر تعصب نژادی و قومیتی هدف گرفته شدند، در حالی که ۱۵.۹ درصد به خاطر تعصب جنسیتی و ۱۴.۱ درصد به خاطر مسائل مذهبی هدف قرار گرفتند.

براساس این گزارش، بیشترین تعداد یعنی ۲۲۳۳ مورد نیز با انگیزه تعصب علیه آفریقایی-آمریکایی‌ها صورت گرفته است.

از کل جرائم گزارش شده ناشی از نفرت و انزجار که بر مبنای تعصب مذهبی صورت گرفته است، کمی بیش از نیمی از آنها یهودیان را هدف گرفته است.

حدود ۹۴۸ مورد از جرائم گزارش شده با انگیزه تعصب ضد سفید پوستان صورت گرفته‌اند، در حالی که بیش از ۹۵۰ مورد دگرباشان جنسی را هدف گرفته‌اند. تعصب علیه اسپانیایی‌تبارها ۴۳۳ مورد و تعصب علیه آسیایی‌تبارها ۳۰۵ مورد گزارش شده است.

مریک گارلند، دادستان کل آمریکا رسیدگی به جرائم از روی نفرت و انزجار را یکی از اولویت‌های اصلی وزارت دادگستری اعلام کرده است.

وی در سال ۲۰۲۱ میلادی بودجه و دیگر منابع برای ایالت‌ها و شهرداری‌ها به منظور کمک به رهگیری و تحقیق درباره جرائم ناشی از نفرت و انزجار را افزایش داده و به دادستان‌ها دستور داد تا تحقیقات کیفری و مدنی درباره چنین رخدادهایی را افزایش دهند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 144724 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها