رهبر کره شمالی شروع جنگ را آغاز کرد

رسانه‌های دولتی کره شمالی اعلام کردند که این کشور تصمیم گرفته اقداماتی «مهم و عملی» برای «استفاده تهاجمی» از بازدارنده‌های جنگی انجام دهد و این در حالیست که آمریکا و کره جنوبی قرار است از دوشنبه رزمایش مشترک خود را آغاز کنند.

رهبر کره شمالی شروع جنگ را آغاز کرد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رسانه‌های دولتی کره شمالی اعلام کردند که این کشور تصمیم گرفته اقداماتی «مهم و عملی» برای «استفاده تهاجمی» از بازدارنده‌های جنگی انجام دهد و این در حالیست که آمریکا و کره جنوبی قرار است از دوشنبه رزمایش مشترک خود را آغاز کنند.

این تصمیم در گردهمایی بزرگ کمیسیون نظامی مرکزی حزب کارگر کره شمالی اتخاذ شد که ریاست آن را کیم جونگ اون، رهبر این کشور بر عهده داشت.

واشنگتن و سئول قرار است از دوشنبه رزمایش ۱۱ روزه «سپر آزادی» را آغاز کنند. آن‌ها همچنین می‌خواهند یک مانور زمینی گسترده با نام «سپر جنگجو» انجام دهند.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی گزارش داد: در این نشست اقدامات مهم و عملی برای استفاده موثر، قدرتمند و تهاجمی از بازدارنده‌های جنگی کره شمالی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد. این تصمیمات با توجه به اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا و کره جنوبی اتخاذ شد، اقداماتی که دیگر دارند خطر قرمزها را رد می‌کنند.

کره شمالی از مدت‌ها قبل رزمایش مشترک سئول و واشنگتن را تمرینی برای حمله دانسته و احتمال می‌رود با آغاز این مانورها، پیونگ‌یانگ هم آزمایش تسلیحاتی انجام دهد.

هفته گذشته کیم جونگ اون بر رزمایشی نظارت داشت که در آن حمله به پایگاه‌های هوایی دشمن شبیه‌سازی شده بود تا آمادگی نیروهای این کشور در جنگ واقعی مورد سنجش قرار گیرد./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 144271 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها