ادعای جنجالی دبیرکل حزب‌الله درباره نابودی اسرائیل

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی امروز خود به مناسبت مراسم گرامیداشت «حاج اسد محمود صغیر»(حاج صالح) در مجتمع امام مجتبی (ع) در جنوب بیروت از توافق میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی استقبال کرد و گفت : از سرگیری روابط دیپلماتیک میان ریاض و تهران تحول خوبی است و ما خرسند هستیم زیرا ما اطمینان داریم که به نفع ملتهای منطقه است.

ادعای جنجالی دبیرکل حزب‌الله درباره نابودی اسرائیل
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی امروز خود به مناسبت مراسم گرامیداشت «حاج اسد محمود صغیر»(حاج صالح) در مجتمع امام مجتبی (ع) در جنوب بیروت از توافق میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی استقبال کرد و گفت : از سرگیری روابط دیپلماتیک میان ریاض و تهران تحول خوبی است و ما خرسند هستیم زیرا ما اطمینان داریم که به نفع ملتهای منطقه است.

به نقل از العالم، دبیر کل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود ضمن تسلیت به خانواده فرمانده مجاهد حاج اسد محمود صغیر، گفت : حاج صالح نقش مهمی در متلاشی کردن شبکه های جاسوسی "اسرائیل" داشت.

دبیر کل حزب الله در ادامه با بیان اینکه جنگ تمام عیار علیه سوریه شکست خورد، گفت: سوریه همواره رکن اصلی در جبهه نبرد با دشمن صهیونیست قرار داشته است و اساس محور مقاومت است و به رغم جنگ تمام عیار این رویه ادامه خواهد داشت.

سید حسن نصرالله افزود : شمار زیادی از تحلیلگران می گویند که سوریه به آغوش عربی خود بازخواهد گشت و از محور مقاومت خارج خواهد شد و این نادرست است. سوریه قلب محور مقاومت است. در سال دوم جنگ علیه آن به دمشق پیشنهاد شد که از نبرد با دشمن صهیونیست دست بردارد و رهبران سوریه مخالفت کردند.

وی افزود: روی آوردن به سوریه در واقع اذعان به پیروزی سوریه و اعلام یاس و ناامیدی است. ما در حزب الله و دیگر دوستان در محور مقاومت هنگامی که هیئت های عربی و غربی را در دمشق می بینیم ، احساس خوشایندی داریم.

سید حسن نصرالله در رابطه با لبنان نیز گفت: متاسفانه در لبنان برخی تصور می‌کنند که این کشور جزیره‌ای در اقیانوس است و هیچ رابطه‌ای با اتفاقات در منطقه ندارد.

وی افزود : لبنان از تمام منطقه و جهان و عمدتاً اتفاقات و تحولات در همسایگان خود که در راس آنها سوریه و فلسطین هستند، بسیار متاثر است.

وی با بیان اینکه سخن گفتن درباره حال و آینده سوریه و فلسطین، سخن گفتن درباره حال و آینده لبنان است، اظهار داشت: سوریه و همچنین فلسطین بخشی از منطقه عربی هستند و ما بر اساس مسئولیت اخلاقی، ملی و دینی، نگران این کشورهای همسایه هستیم.

سید حسن نصرالله این سوال را مطرح کرد که اگر سوریه به دست داعش می‌افتاد، الانِ لبنان چگونه می‌شد؟

وی افزود : آیا می‌توانید امروز، فلسطین را در کنار لبنان و بدون "اسرائیل " تصور کنید؟ این یک رویا نیست بلکه به خواست خدا یک واقعیت آینده است.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت هر آنچه در فلسطین اتفاق می‌افتد بر امنیت، حاکمیت، حال و آینده لبنان تاثیر می‌گذارد.

سید حسن نصرالله گفت : برخی رژیم‌های عربی وارد نبردی خیالی و وهمی با سوریه شده‌اند.

وی افزود : سوریه خارج از دایره تسلیم در برابر آمریکا است و همواره در تیررس پروژه‌های آمریکا در منطقه بوده است.

وی اظهار داشت: حمایت سوریه از جنبش‌های مقاومت تمام معادلات در منطقه را تغییر داد.

دبیر کل حزب الله با بیان اینکه دشمن واقعی سوریه، آمریکایی‌ها هستند و سوریه و مردم آن به همکاری همه دوستان و متحدان نیاز دارند، افزود: داده‌ها و اطلاعات بین‌المللی و منطقه‌ای حاکی از آن است که محاصره و تحریم‌ها ادامه نخواهد داشت و شکسته خواهد شد.

وی در رابطه با تحولات فلسطین گفت: آنچه در فلسطین اشغالی می‌گذرد، تاریخی و بسیار مهم است.

وی افزود: در رژیم اشغالگر هم از فروپاشی و پایان رویای صهیونیزم می گویند و این واقعیت هاست. اجماع در داخل رژیم صهیونیستی وجود دارد که دودستگی داخلی و عامل خارجی منجر به زوال این رژیم می شود. ما دیدیم که چگونه پلیس رژیم صهیونیستی معترضان را سرکوب می کند و این ماهیت واقعی آنهاست. یکی از دلایل اصلی حضور هیئت های آمریکایی در اسرائیل حل شکاف داخلی این رژیم است که ممکن است به درگیری خونین منجر شود. آنچه این رژیم به آن رسیده است دلیلش اختلافات داخلی نیست، بلکه پایداری در منطقه و مقاومت در فلسطین و لبنان و پایداری سوریه و توسعه محور مقاومت است.

سید حسن نصرالله با طرح این سوال که آیا عادی سازی مانع اقدام مبارزان فلسطینی می شود، گفت: عادی سازی با کشورها سبب مصونیت رژیم صهیونیستی نمی شود و نمی تواند عملیات ضد صهیونیستی را متوقف سازد. امروز مقاومت در کرانه باختری و اراضی ۱۹۴۸ در درجه بالایی از اهمیت برخوردار است و لحظه بسیار مهمی در روند مقاومت است و این آینده ساز است. همه باید ببیند چگونه دست یاری به مبارزه فلسطینی بدهند. اولویت باید این باشد که چگونه دست یاری به سوی فلسطین مقاوم و مجاهدی دراز کنیم که این رژیم را به سوی جهنم سوق داده است.

دبیرکل حزب الله لبنان درخصوص تحولات داخلی لبنان در ارتباط با موضوع ریاست جمهوری نیز گفت : ما گفتیم که حامی کدام نامزد هستیم و شما هرکه می خواهید معرفی کنید تا گفتگو کنیم. حق نامزدی به گروه و طایفه خاصی محدود نیست و هر نماینده و هر فراکسیون پارلمانی می تواند هر که را بخواهد معرفی کند. ما نمی خواهیم که نامزد ریاست جمهوری را بر کسی دیکته کنیم بلکه به دنبال گشایش در موضوع ریاست جمهوری هستیم.

سید حسن نصرالله گفت : هر کمک خارجی به لبنان را می پذیریم، اما منتظر خارج نباشید و هیچ کشوری حق ندارد درباره موضوع ریاست جمهوری وتویی داشته باشد.

وی در پایان گفت: با روح حاج صالح و همه شهدا عهد می بندیم و بر سرعهد خود هستیم که ما پرچم شما را بر زمین نمی گذاریم./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 143946 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها