ردپای سازمان‌های اطلاعاتی روسیه پیدا شد

در دسامبر و نوامبر سال گذشته شش بسته پستی به ساختمان‌هایی در اسپانیا (عمدتا مادرید) ارسال شدند که حاوی بمب بودند، از جمله به دفتر و منزل پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا، سفارت‌های آمریکا و اوکراین و وزارت دفاع اسپانیا. یک کارمند سفارت اوکراین با انفجار یکی از این بسته‌ها مجروح شد.

ردپای سازمان‌های اطلاعاتی روسیه پیدا شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از وب‌سایت روزنامه نیویورک تایمز، در دسامبر و نوامبر سال گذشته شش بسته پستی به ساختمان‌هایی در اسپانیا (عمدتا مادرید) ارسال شدند که حاوی بمب بودند، از جمله به دفتر و منزل پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا، سفارت‌های آمریکا و اوکراین و وزارت دفاع اسپانیا. یک کارمند سفارت اوکراین با انفجار یکی از این بسته‌ها مجروح شد.

محققان غربی در هفته‌های گذشته بر فعالیت یک گروه افراطی روس به نام «جنبش امپراتوری روسیه» تمرکز کرده‌اند، گروهی که در سرتاسر اروپا عضو داشته و در سن‌پترزبورگ آموزش نظامی می‌بیند. همچنین گفته می‌شود که این گروه – که آمریکا آن را یک سازمان تروریستی می‌داند – با سازمان‌های اطلاعاتی روسیه در ارتباط است. اعضای مهم این گروه در اسپانیا دیده شده‌اند و پلیس این کشور ارتباطی بین آن‌ها و سازمان‌های راست افراطی اسپانیا مشاهده کرده است.

مقامات آمریکا می‌گویند که شاید روسیه در حال آزمودن گروه‌های نیابتی است تا برای روزی که قصد تشدید مناقشه را داشته باشد، آماده باشد. یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود گفت، به نظر می‌رسد هدف از این حملات انتقال این پیام به غرب است که مسکو می‌تواند به صورت نیابتی حتی در پایتخت‌های ناتو عملیات انجام دهد./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 135100 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها