سوئیس رسماً اعلام جنگ کرد

سوئیس ۷.۵ میلیارد فرانک (۸.۲ میلیارد دلار) از دارایی‌های شهروندان روسیه را مسدود کرده است که تنها کسری از ۱۵۰ میلیارد فرانک (۱۶۳ میلیارد دلار) از کل دارایی‌های روسیه است که تخمین زده می‌شود در این کشور باشد.

سوئیس رسماً اعلام جنگ کرد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری راشا تودی، سوئیس ۷.۵ میلیارد فرانک (۸.۲ میلیارد دلار) از دارایی‌های شهروندان روسیه را مسدود کرده است که تنها کسری از ۱۵۰ میلیارد فرانک (۱۶۳ میلیارد دلار) از کل دارایی‌های روسیه است که تخمین زده می‌شود در این کشور باشد.

«ایگنازیو کاسیس» وزیر امور خارجه سوئیس جمعه گفت که دارایی‌های توقیف‌شده را با قانون فعلی نمی‌توان توقیف کرد و احتمالا باید رفراندومی برای انجام تغییرات برگزار شود.

این مقام سوئیس در مصاحبه با روزنامه تاگس-آنزایگر گفت: اگر ما درباره کمک به بازسازی اوکراین جدی هستیم، باید به این فکر کنیم که چطور باید آن را تامین مالی کنیم. مقامات در شماری از کشورها درباره چنین گامی رایزنی می‌کنند اما این کار باید مطابق قانون و به شکلی صحیح انجام شود.

با این وجود وزیر خارجه سوئیس خاطرنشان کرد که برن «نمی‌تواند پولی را که به ما تعلق ندارد صرفاً به این دلیل که فکر می‌کنیم این کار از نظر اخلاقی درست است، بگیرد. حق مالکیت اساسی است.»

گرچه سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست، اما به علت جنگ روسیه علیه اوکراین، به کشورهای این بلوک در اعمال چندین دور تحریم علیه مسکو پیوسته است. در ماه اوت، برن دارایی‌های متعلق به بزرگترین بانک روسیه «اسبر» را مسدود کرد و تجارت محصولات طلا با مسکو را ممنوع کرد. در واکنش به آن، کرملین سوئیس را در فهرست کشورهای «متخاصم» قرار داده که شامل اعضای اتحادیه اروپا و سایر کشورهایی است که روسیه را تحریم کرده‌اند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 134619 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها