اتفاق وحشتناک در مدرسه کانادایی/ عکس

گروه بومی در بیانیه‌ای اعلام کرد، از رادار نفوذ به زمین در منطقه گورستان مدرسه شبانه‌روزی بومیان سنت مری در کنورا، واقع در استان اونتاریو استفاده شده است.

اتفاق وحشتناک در مدرسه کانادایی/ عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، گروه بومی در بیانیه‌ای اعلام کرد، از رادار نفوذ به زمین در منطقه گورستان مدرسه شبانه‌روزی بومیان سنت مری در کنورا، واقع در استان اونتاریو استفاده شده است.

در این بیانیه آمده است: به استثنای پنج قبر که مشخصات داشتند، مابقی ناشناس بودند.

این رادار توانست سه ریشه یا سنگ بزرگ را شناسایی کند، بنابراین بدون بررسی‌های بیشتر مشخص نیست که آیا همه این گورها شامل بقایای انسان هستند یا خیر.

این گروه بومی گفت، تحقیقات بیشتر در دیگر سایت‌ها انجام خواهد شد که از طریق شهادت دادن بازماندگان، ارزیابی باستان‌شناسی و تحقیقات بایگانی شده، شناسایی شده و نشان می‌دهند که کارمندان سابق مدارس شبانه‌روزی کودکان بومی آداب تدفین را انجام داده‌اند.

این گورها احتمالا متعلق به کودکان بومی هستند چرا که مرکز ملی حقیقت و آشتی کانادا اعلام کرده که دست‌کم ۳۶ دانش‌آموز در حالی که در مدرسه شبانه‌روزی سنت مری حضور داشتند، کشته شدند. این مدرسه از سال ۱۸۹۷ تا ۱۹۷۲ میلادی توسط کلیسای کاتولیک اداره می‌شد.

این یکی از ۱۳۹ مدرسه شبانه‌روزی کودکان بومی بود که توسط دولت کانادا تاسیس و تامین مالی شد و از اواسط دهه ۱۸۰۰ میلادی توسط فرقه‌های مذهبی اداره می‌شد. آخرین گونه از این مدارس در سال ۱۹۹۶ میلادی بسته شد. کودکان بومی مجبور به شرکت در این مدارس بودند و هدف اصلی این مدارس حذف فرهنگ بومیان کانادا و جایگزینی آن با فرهنگ سفیدپوستان بود.

حدود ۱۵۰ هزار کودک در این مدارس حضور داشتند و مرکز ملی حقیقت و آشتی کانادا برآورد کرده است که دست‌کم ۴۱۰۰ کودک بر اثر بیماری و سوءتغذیه جان باختند، در حالی که باقی کودکان بومی از آزارهای جسمی، روحی و جنسی رنج برده‌اند.  

این کودکان غالبا در محوطه این مدارس شبانه‌روزی دفن می‌شدند و والدین آنها غالبا هرگز از مرگ آنها مطلع نمی‌شدند. جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا این مدارس شبانه‌روزی و کارهایی که در رابطه با بومیان انجام داده‌اند را "فصل سیاه و شرم‌آور تاریخ کانادا" توصیف کرده است./ ایسنا

قبرستان در کانادا

ت ت
کدخبر: 134128 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها