جنگ جهانی سوم آغاز شد

قدیروف گفت: اگر آن دسته از کشورهای اروپایی و ناتو را که با اوکراین در ارتباط هستند و در این درگیری مشارکت دارند، جزو کشورهای جامعه جهانی محسوب کنیم، آن وقت می‌توان گفت که این یک جنگ جهانی سوم است.

جنگ جهانی سوم آغاز شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از وب‌سایت خبری "ای‌ام‌ای‌اِی تریبون"، رمضان قدیروف گفت: اگر آن دسته از کشورهای اروپایی و ناتو را که با اوکراین در ارتباط هستند و در این درگیری مشارکت دارند، جزو کشورهای جامعه جهانی محسوب کنیم، آن وقت می‌توان گفت که این یک جنگ جهانی سوم است.

وی در ادامه اشاره کرد که کشورهای بزرگی نظیر چین، هند و پاکستان در چنین "وقایع نظامی" شرکت ندارند.

قدیروف در رابطه با مشارکت کشورهای اروپایی در درگیری اوکراین گفت: اگر ما به وضعیت کنونی کشورهای اروپایی نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که مشکلات و اعتراضاتی در این کشورها در جریان است و رهبرانشان را اخراج می‌کنند اما ما کسی را اخراج نمی‌کنیم. ما محیط کاری آرامی داریم و هیچ مشکلی وجود ندارد. همچنین رئیس‌جمهور روسیه جلساتش را برگزار می‌کند و کارش را به طور عادی انجام می‌دهد.

چند روز پیش، این رهبر چچن از حضور بیش از ۲۱ هزار نیروی چچنی طی "عملیات نظامی روسیه" در اوکراین و بیش از ۹ هزار سرباز دیگر در خط مقدم خبر داد.

رمضان قدیروف از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین، بارها در کانال تلگرامی خود نیروها را نسبت به مبارزه در کنار نیروهای روسیه علیه اوکراین تشویق کرده است. وی حتی پیشتر گفته بود که سه پسر نوجوانش به زودی به "عملیات ویژه نظامی" در اوکراین ملحق خواهند شد./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 133912 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها