نخست وزیر انگلیس دست به قلم شد

انتشارات هارپر کالینز حق چاپ کتاب خاطرات بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق انگلیس را خریده، ‌اما هنوز تاریخ انتشار آن مشخص نیست.

نخست وزیر انگلیس دست به قلم شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، انتشارات هارپر کالینز حق چاپ کتاب خاطرات بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق انگلیس را خریده، ‌اما هنوز تاریخ انتشار آن مشخص نیست.

اندرو گیمسون، نویسنده کتاب «ظهور بوریس جانسون» به بی‌بی‌سی گفت: این کتابی خواندنی خواهد بود و نیاز نیست کسی به جای جانسون آن را بنویسد. مردم پول زیادی برای این کتاب‌ها می‌دهند.

کارشناسان حوزه ادبیات تخمین زده‌اند که درآمد جانسون از این کتاب بیش از ۱ میلیون پوند خواهد بود.

هارپر کالینز مدعی است که «این کتاب شبیه هیچ شرح‌حال دیگری نیست»، ‌اما از اظهارنظر درباره دستمزد جانسون، تاریخ انتشار کتاب یا تیراژ آن خودداری کرد.

جانسون سال گذشته مجبور شد در پی مجموعه‌ای از وقایع جنجالی – از جمله پارتی‌گیت – از مقام خود به عنوان نخست‌وزیر بریتانیا استعفا دهد. او جایش را به لیز تراس، وزیر خارجه کابینه خود داد.

بریتانیا در سال‌های نخست‌وزیری جانسون وقایع بزرگی را پشت سر گذاشت، از جمله همه‌گیری کرونا و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا.

گفته می‌شود که جانسو قصد دارد دوباره به عرصه سیاست باز گردد و گیمسون می‌گوید: این کتاب می‌تواند شهرت رفته را به او بازگرداند. بخشی از مخاطبان این کتاب، هم‌حزبی‌های او (حزب محافظه‌کار) خواهند بود. او باید به این افراد نشان دهد که ارزش یک فرصت دیگر را دارد!/ ایسنا

ت ت
کدخبر: 133862 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها