در آمریکا؛

سیاستمدار مسلح بازداشت شد/عکس

مقامات پلیس شهر البوکرکی در ایالت نیومکزیکو با حکم تفتیش به خانه "سولومون پنا"، نامزد ۳۹ ساله حزب جمهوری‌خواه رفته و او را بازداشت کردند. او در انتخابات میاندوره‌ای ۲۰۲۲ آمریکا شکست خورد، ‌اما مدعی است که قربانی تقلب انتخاباتی است.

سیاستمدار مسلح بازداشت شد/عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، روز دوشنبه، مقامات پلیس شهر البوکرکی در ایالت نیومکزیکو با حکم تفتیش به خانه "سولومون پنا"، نامزد ۳۹ ساله حزب جمهوری‌خواه رفته و او را بازداشت کردند. او در انتخابات میاندوره‌ای ۲۰۲۲ آمریکا شکست خورد، ‌اما مدعی است که قربانی تقلب انتخاباتی است.

رئیس پلیس البوکرکی گفت که پنا «مغز متفکر» چند مورد تیراندازی به منازل دو «کمیسیونر بخشی» و دو قانون‌گذار آمریکایی است. این تیراندازی‌ها از اوایل دسامبر سال گذشته تا اوایل ژانویه سال جاری روی دادند.

پس از شکست در انتخابات، پنا در ماه نوامبر به شکل سر زده به منزل مایکل گارسیا، عضو کهنه‌کار مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات رفت و اسنادی در دست داشت که به گفته او، نشان می‌داد که در انتخابات تقلب صورت گرفته است. این در حالیست که در ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ گزارشی از تقلب انتخاباتی گسترده در نیومکزیکو منتشر نشده است. اندکی پس از این مکالمه سرزده بود که تیراندازی‌ها شروع شد.

معاون پلیس البوکرکی گفت که دست‌کم در دو مورد، پنا به چهار مرد پول داده تا با خودروهای دزدی، به خانه‌های سیاستمداران دموکرات تیراندازی کنند. در یک مورد هم او شخصاً ماشه را کشیده است!

پلیس با توجه به مجموعه‌ای از شواهد - از جمله شاهدان عینی، سوابق تماس‌های تلفنی، پلاک خودرو و گلوله‌های کشف شده در منزل سولومون پنا - به این نتیجه رسیده که این تیراندازی‌ها کار او بودند./ ایسنا

سولومون پنا، نامزد جمهوری‌خواه

ت ت
کدخبر: 133832 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها