عکسی از پهپاد عجیب و غریب اوکراینی‌ها/ببینید

اوکراینی‌ها، کوادکوپترهایی که با پرینتر ۳ بعدی ساخته شده‌اند را در جنگ با روسیه استفاده می‌کنند.

عکسی از پهپاد عجیب و غریب اوکراینی‌ها/ببینید
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، اوکراینی‌ها، کوادکوپترهایی که با پرینتر ۳ بعدی ساخته شده‌اند را در جنگ با روسیه استفاده می‌کنند.

این پهپاد همانطور که از نامش پیداست، از چهار روتور معمولی و یک فریم عادی برخوردار است که هر کدام از سربازهای اوکراینی می‌توانند این وسایل را به راحتی تهیه کنند. نوع روتورها دقیقا مشخص نیست اما کوادکوپتر انتحاری و سه بعدی اوکراینی‌ها در قسمت جلویی خود، از یک دوربین FOXEER بهره می‌برد.

مهم‌ترین قسمت در کوادکوپتر اوکراین، به مهمات آن مربوط می‌شود. این موضوع هنوز به صورت رسمی تایید نشده است اما برخی منابع گفته‌اند که کوادکوپتر سه بعدی و انتحاری اوکراینی‌ها، به نوع بهبود یافته‌ای از نارنجک‌های دستی (موسوم به RKG-3) مجهز شده است.

نارنجک‌های RKG 3 تماما ساخت روسیه هستند و وزن آن‌ها تقریبا به 1.2 کیلوگرم می‌رسد و می‌توانند ترکش‌های خود را تا شعاع ۳۰۰ متری خود، پراکنده کنند.

درست در بالای چاشنی نارنجک، یک ماژول الکترونیکی را می‌بینیم که به احتمال خیلی زیاد، یک ماژول ESP باشد. اگر ساده بیان کنیم، ماژول ESP می‌تواند اطلاعات را از طریق WiFi به یک گیرنده ارسال کند. ماژول‌های ESP مانند ESP32 بیشتر برای پروژه‌های تجاری استفاده می‌شوند و در صنایع نظامی، آن چنان کاربردی ندارند؛ چرا که شعاع ارسال اطلاعات توسط ماژولی مانند ESP32 در داخل منزل و با وجود دیوارها و وسایل مختلف، به کمتر از 20 متر می‌رسد. اما اگر یک آنتن مناسب را به ماژول ESP32 وصل و آن را در محیط باز قرار دهیم، شعاع آن خیلی بیشتر خواهد شد.

احتمالا اپراتوری که کوادکوپتر انتحاری سه بعدی اوکراینی‌ها را از طریق دوربین کنترل می‌کند، به کمک همین ماژول می‌تواند چاشنی نارنجک را فعال کرده و کوادکوپتر انتحاری را به سمت هدف مورد نظر بفرستد. توجه داشته باشید که این نارنجک RKG 3 در کوادکوپتر انتحاری اوکراین، با تسمه بسته شده است و امکان رهاسازی آن از ارتفاع وجود ندارد. این موضوع جایی جالب می‌شود که به ایده‌های قبلی اوکراینی‌ها در استفاده از پرینتر 3 بعدی در جنگ با روسیه نگاه کنیم. برای مثال آن‌ها به کمک پرینتر 3D، بالک‌های مخصوصی را برای نارنجک‌های دستی RKG 3 درست کرده‌ بودند و آن‌ها را بعد از رها سازی از کوادکوپترهای خود، بر سر نیروهای روسی می‌ریختند./ برترین‌ها

پهپاد اوکراین

ت ت
کدخبر: 133639 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها