انگلیس کوتاه آمد

نخست وزیر انگلیس در پاسخ به این سوال که آیا در ارتباط با مخالفتش با نتیجه طرح برگزاری همه‌پرسی دوفاکتوی استقلال در اسکاتلند دموکراسی را نادیده می‌گیرد، اظهار کرد: مطلقا خیر.

انگلیس کوتاه آمد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس در پاسخ به این سوال که آیا در ارتباط با مخالفتش با نتیجه طرح برگزاری همه‌پرسی دوفاکتوی استقلال در اسکاتلند دموکراسی را نادیده می‌گیرد، اظهار کرد: "مطلقا خیر".

سوناک که برای نخستین بار در مقام نخست وزیر انگلیس به اسکاتلند رفت در مصاحبه با کالین مک‌کی، دبیر سیاسی شبکه اس.تی.وی نیوز درخصوص موضعش در قبال نتیجه احتمالی یک همه‌پرسی استقلال دوفاکتو در اسکاتلند مورد پرسش قرار گرفت.

نخست‌وزیر انگلیس سعی کرد با استناد به گفتگوهای خود با ساکنان اسکاتلند به این سؤال پاسخ دهد، اما مک‌کی به سوناک گفت که سؤال درباره آینده قانون اساسی کشور را نادیده می‌گیرد.

سوناک گفت: "وقتی مساله مربوط به یک انتخابات سراسری باشد، مردم خودشان تصمیم می گیرند که می خواهند به چه چیزی رای دهند، درست است؟ بنابراین، واقعاً این وظیفه من نیست که در مورد آن صحبت کنم."

نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند در ماه نوامبر گفت که دولتش برگزاری انتخابات سراسری بعدی بریتانیا را به عنوان یک همه پرسی دوفاکتو درباره استقلال اسکاتلند تلقی می کند.

اظهارات او پس از آن بیان شد که دادگاه عالی انگلیس حکم داد پارلمان اسکاتلند نمی تواند برای دومین رفراندوم استقلال بدون آنکه قبلا دولت ملی بریتانیا تصویب کرده باشد، قانون وضع کند.

پس از پاسخ سوناک، مک‌کی گفت: "به نظر می‌رسد که شما دارید حکم پارلمان اسکاتلند را نادیده می‌گیرید" و دوباره پرسید که آیا به نظرش او دموکراسی را نادیده نمی‌گیرد؟

سوناک با بیان اینکه موضعش این است که به تصمیم دادگاه عالی احترام بگذارد، پاسخ داد: "مطلقا خیر."

او اضافه کرد:‌ "کاری که ما انجام می دهیم مردم اینجا در اسکاتلند را در نظر می‌گیرد و حالا آشکارا دولت اسکاتلند تلاش کرده طرحی را مطرح کند که از نظر دادگاه عالی مناسب نیست. من به تصمیم دادگاه عالی احترام می گذارم و فکر می کنم اینجا و حالا آنچه مردم در اسکاتلند می خواهند این است که ما در زندگی آنها تغییر ایجاد کنیم."/ایسنا

ت ت
کدخبر: 133445 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها