متحدین روسیه وارد اوکراین شدند

روزنامه رای الیوم چاپ لبنان نوشت، گزارش ها حاکی از آن است که اکثر نظامیانی که به شرق اروپا منتقل شدند از گردان های چچن و قفقاز، ازبک و تاجیک و گروهی از نظامیان آلبانیایی هستند و اکثریت قریب به اتفاق آنها وابسته به هیئت تحریرالشام به رهبری ابومحمد الجولانی همان «جبهه النصره» سابق و مرتبط با تشکیلات القاعده هستند.

متحدین روسیه وارد اوکراین شدند
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، روزنامه رای الیوم چاپ لبنان نوشت، گزارش ها حاکی از آن است که اکثر نظامیانی که به شرق اروپا منتقل شدند از گردان های چچن و قفقاز، ازبک و تاجیک و گروهی از نظامیان آلبانیایی هستند و اکثریت قریب به اتفاق آنها وابسته به هیئت تحریرالشام به رهبری ابومحمد الجولانی همان «جبهه النصره» سابق و مرتبط با تشکیلات القاعده هستند.

گزارش‌های فعالان در مناطق تحت کنترل گروه‌های افراطی در شمال سوریه از خروج ده‌ها نظامی خارجی از ابتدای سال جاری حکایت دارد. نظامیانی که با توجه به جزئیات جنگ های سالهای گذشته در سوریه در فنون رزمی و جنگ خیابانی تجربه بالایی دارند.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، از اکتبر گذشته بیش از ۱۷۰ نظامی خاک سوریه را ترک کرده اند که همگی از قفقاز و چچن هستند، آنها به درخواست و فشار هیئت تحریرالشام به یک کشور اروپایی رفتند.

هنوز مکانیزم انتقال این نظامیان خطرناک که در دنیا تروریست محسوب می شوند از ادلب به شرق اروپا مشخص نیست و اینکه آیا سرویس های اطلاعاتی آمریکا یا غرب دنبال شرکت دادن منظم این نیروها در جنگ اوکراین علیه روسیه هستند یا خیر؛ مدل جنگی که زمان اشغال شوروی در افغانستان رخ داد. آن زمان سرویس اطلاعات آمریکا با مشارکت سرویس اطلاعات عربستان و پاکستان تشکیلات القاعده را به وجود آورد تا شوروی را در افغانستان شکست دهد. پس از تحقق این امر، ایالات متحده با اشغال افغانستان و تعقیب نظامیان این تشکیلات به دنبال حذف القاعده بود.

همچنین مشخص نیست که این نظامیان تحت فرماندهی ارتش اوکراین می جنگند یا با هماهنگی ناتو. همتایان آنها قبلاً در لیبی تحت فرماندهی ناتو جنگیده اند.

علی العرجانی، سلفی جدا شده از هیئت تحریرالشام در تلگرام نوشت: گروه های قفقاز و آلبانی ادلب را به مقصد اوکراین ترک می کنند زیرا دریافتند که اوکراین برای آنها آزادتر از ادلب است و نبردها در آن واقعی است. آنها ظاهرا پیرو فتوای قدیم ایمن هاروش هستند که رفتن به بلاد کفر بهتر از ماندن در ادلب تحت سلطه الجولانی است.

همچنین ویدئویی پخش شد که نشان می‌دهد عبدالحکیم الشیشانی، رهبر گروه سربازان قفقاز در کنار نیروهایش در شهر باخموت اوکراین علیه نیروهای روسی می‌جنگد. رسانه های روسی این ویدئو را منتشر کردند که نشان می دهد آمریکا شروع به استفاده از گروه های تروریستی برای حمایت از ارتش اوکراین کرده است./ ایسنا

 

ت ت
کدخبر: 133406 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها