دیکتاتوری در اسرائیل حاکم شد؟

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درپی انتقادهای گسترده علیه طرح اصلاحات قضایی به این انتقادها واکنش نشان داد.

دیکتاتوری در اسرائیل حاکم شد؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درپی انتقادهای گسترده علیه طرح اصلاحات قضایی به این انتقادها واکنش نشان داد.

وی با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی در این باره گفت: وقتی می‌گویند کوچک‌ترین تغییر در سیستم قضایی به معنای نابودی «دموکراسی» است، این نه تنها یک استدلال اشتباه است، بلکه استدلالی است که اجازه نمی‌دهد به توافقاتی دست یابیم که باید از طریق گفت‌وگو در پارلمان محقق شوند.

طرح اصلاحات قضایی در اسرائیل پس از آنکه توسط یاریو لوین، وزیر دادگستری کابینه نتانیاهو مطرح شد انتقادهای گسترده‌ای‌ را به ویژه از سمت مخالفان به همراه داشت و تا جایی که منجر به برگزاری تظاهرات طی هفته گذشته در تل‌آویو شد و همچنین قرار است امروز (شنبه) نیز تظاهرات مشابهی برگزار شود.

جمعه نیز ایستر حایوت، رئیس دادگاه عالی رژیم صهیونیستی به شکل علنی اصلاح دستگاه قضایی را مورد حمله قرار داد و در کنفرانس سالانه مجمع قانون عمومی گفت: این یک حمله لجام گسیخته به سیستم قضایی است، گویی دشمنی است که باید مورد حمله قرار گیرد و تحت سلطه باشد.

هدف از این طرحی که لوین مطرح کرده کنترل کامل دولت بر انتصاب قضات از جمله دادگاه عالی است و قدرت این دادگاه را برای لغو قوانین به شدت محدود می‌کند و کنست را قادر می‌سازد دوباره تنها با اکثریت ۶۱ رای قوانینی که دادگاه لغو کرده، مجددا تصویب کند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 133159 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها