پرستوی مشهور آزاد شد+عکس

عربی ۲۱ گزارش داد، مقامات آمریکایی یکی از مشهورترین جاسوس های دوران جنگ سرد را که در آمریکا بازداشت شد، پس از گذراندن بیش از ۲۰ سال زندان، آزاد کردند.

پرستوی مشهور آزاد شد+عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، عربی ۲۱ گزارش داد، مقامات آمریکایی یکی از مشهورترین جاسوس های دوران جنگ سرد را که در آمریکا بازداشت شد، پس از گذراندن بیش از ۲۰ سال زندان، آزاد کردند.

بر اساس این گزارش، «آنا مونته »۶۵ ساله زمانی که به عنوان تحلیلگر در آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا فعالیت داشت، برای کوبا جاسوسی می کرد.

وی در سال ۲۰۰۱ بازداشت شده بود.

مونتی پس از دستگیری به اتهام افشای هویت ۴ جاسوس آمریکایی و حجم عظیمی از اطلاعات به ۲۵ سال زندان محکوم شد.

میشل کلیو رئیس سازمان مبارزه با جاسوسی زمان جورج دبلیو بوش در گزارشی به کنگره اعلام کرده بود: مونتی همه چیز را لو داد. عملاً هر آنچه ما از کوبا و فعالیت در این کشور داشتیم را برملا کرد و مقامات کوبایی به طور کامل می دانند که ما از آنها چه می دانیم و از آن به نفع خود بهره برداری کرده است.

بر اساس این گزارش، این جاسوس زن مشهور، پس از آزادی تا پنج سال دیگر تحت نظر خواهد بود و فعالیت های او در اینترنت رصد خواهد شد و از فعالیت در سازمان های دولتی یا تماس با مشتریان خارجی بدون مجوز منع شده است./ دنیای اقتصاد

جاسوس زن

ت ت
کدخبر: 132302 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پی حمله روز جمعه در شمال قدس علیه گروهی از اسرائیلی‌ها در نزدیکی کنیسه یهودی به محل حادثه…