راز پیروزی مک‌کارتی لو رفت

رهبر جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا با قبول اینکه برای کمک‌های آمریکا به ‌کی‌یف سقف تعیین کند، توانست چند نماینده هم‌حزب خود را قانع کند تا از مخالفتشان با رسیدن او به کرسی ریاست مجلس نمایندگان آمریکا دست بردارند.

راز پیروزی مک‌کارتی لو رفت
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، کوین مک‌کارتی، رهبر جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا با قبول اینکه برای کمک‌های آمریکا به ‌کی‌یف سقف تعیین کند، توانست چند نماینده هم‌حزب خود را قانع کند تا از مخالفتشان با رسیدن او به کرسی ریاست مجلس نمایندگان آمریکا دست بردارند.

روزنامه دیلی‌تلگراف گزارش داد، کوین مک‌کارتی، رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا به چند قانونگذار محافظه‌کار وعده داد به تصویب قوانینی برای محدود کردن کمک‌های نظامی و اقتصادی آمریکا به اوکراین در آینده کمک خواهد کرد و به این ترتیب چند رای باقی مانده‌ای که برای کسب حد نصاب لازم برای رسیدن به این ریاست احتیاج داشت، به دست آورد.

در گزارش این روزنامه انگلیسی آمده است: امتیاز مربوط به اوکراین یکی از امتیازهای مهمی بود که مک‌کارتی جمهوری‌خواه از ایالت کالیفرنیا برای جلب نظر همکاران متمردی که با انتخابش به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا مخالفت کرده بودند، قبول کرده است.

به دنبال برگزاری انتخابات میان‌دوره ماه نوامبر کنگره آمریکا، جمهوری‌خواهان توانستند کنترل مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده را به دست بیاورند اما انتصاب ریاست دوره جدید این مجلس پنج روز طول کشید و بعد از برگزاری ۱۵ دور رای‌گیری به نتیجه رسید.

از زمانی که روسیه حمله نظامی خود به اوکراین را در فوریه گذشته آغاز کرد، کنگره آمریکا بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار کمک این کشور برای اوکراین را تصویب کرده است. این کمک‌های آمریکا برای اوکراین باعث ناخرسندی قانونگذاران "فراکسیون آزادی" شامل مت گیتز، نماینده جمهوری‌خواه فلوریدا و لورن بوبرت، نماینده جمهوری‌خواه کلرادو شده است. گیتز رهبر گروهی متشکل از ۲۰ نماینده در مخالفت با انتخاب مک‌کارتی به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا را بر عهده داشت و در یک مقطع زمانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را برای این سمت معرفی کرد./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 132224 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها