جاسوس‌ها در این کشور رکورد زدند

رئیس جمهوری صربستان در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی پینک گفت: در سال نوی امسال بلگراد شبیه به کازابلانکای جدید شده بود. ما به صورت منظم گزارش‌هایی دریافت کردیم مبنی بر اینکه تعداد زیادی جاسوس در هتل‌های این شهر وارد شدند. ما هرگز این تعداد جاسوس نداشته‌ایم.

جاسوس‌ها در این کشور رکورد زدند
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، الکساندر ووجیچ، رئیس جمهوری صربستان در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی پینک گفت: در سال نوی امسال بلگراد شبیه به کازابلانکای جدید شده بود. ما به صورت منظم گزارش‌هایی دریافت کردیم مبنی بر اینکه تعداد زیادی جاسوس در هتل‌های این شهر وارد شدند. ما هرگز این تعداد جاسوس نداشته‌ایم.

شهر کازابلانکا در مراکش در خلال جنگ دوم جهانی در فرهنگ عامه، شهری میزبان نازی‌های آلمان، آوارگان جنگ و جاسوس‌هایی از سراسر عالم بود و به لطف فیلم کلاسیک هالیوودی به همین نام در ۱۹۴۲ در واژگان امروزی به کار برده می‌شود.

تصویر این شهر در مراکش که جزئی از مستعمرات فرانسه در آن دوران به شمار می‌رفت، بارها در بسیاری از فیلم‌های جاسوسی پس از انتشار فیلم اولیه به کار برده شد.

ووجیچ همچنین گفت، ورود تعداد بیشماری از جاسوس‌ها به بلگراد در میانه تنش‌های دامنه دار بین صربستان و کوزوو صورت گرفته است. پایتخت صربستان هرگز تا به امروز و از دوران جنگ دوم جهانی اینچنین شاهد چنین‌ فعالیت‌های اطلاعاتی نبوده است. جاسوس‌های اطلاعاتی کار خود را انجام می‌دهند و مشخص است که دارند خود را برای کارهای جدی آماده می‌کنند.

رئیس جمهوری صربستان نگفت که این جاسوس‌ها از کدام کشورها هستند.

صربستان و کوزوو بیشتر سال گذشته میلادی را در تنش بودند، آن هم به دلیل طرح‌های دولت پریشتینا در ممنوعیت پلاک‌های بلگراد بر روی خودروهای ساکنین مناطق مرزی دو کشور. پلیس قومی آلبانیایی‌تبار سراپا مسلح در مناطقی که جمعیت صرب آن بیشتر است مستقر شده و این مساله باعث به راه افتادن اعتراضات و ایجاد موانعی شده است.

تنش‌ها اخیر بین دو طرف زمانی شدیدتر شد که دو جوان صرب در نتیجه تیراندازی در نزدیکی شهر "شترپته" زخمی شدند. عامل مهاجم دستگیر و مشخص شد که یک آلبانیایی‌تبار است./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 132219 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها