آمریکا به ترکیه هشدار داد| مبارزه با داعش تعطیل شد؟

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد که ترکیه «همچنان از یک تهدید تروریستی مشروع به‌ویژه در جنوب آن رنج می‌برد. آنها مطمئناً حق دارند از خود و شهروندانشان دفاع کنند.»

آمریکا به ترکیه هشدار داد| مبارزه با داعش تعطیل شد؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد که ترکیه «همچنان از یک تهدید تروریستی مشروع به‌ویژه در جنوب آن رنج می‌برد. آنها مطمئناً حق دارند از خود و شهروندانشان دفاع کنند.»

با این حال کربی افزود، عملیات برون مرزی ترکیه «ممکن است واکنش برخی از شرکای ما - نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) - ما را به دنبال داشته باشد و توانایی آنها را برای ادامه مبارزه با داعش محدود کند.»

قسد یک گروه شبه‌نظامی تحت حمایت ایالات متحده است که در حال حاضر کنترل شمال شرق سوریه را در دست دارد. بخش عمده‌ای از نیروهای قسد را شبه‌نظامیان کُرد ی‌پ‌گ (یگان‌های مدافع خلق) تشکیل می‌دهند که آنکارا آنها را شاخه‌ای از حزب ممنوعه پ‌ک‌ک (حزب کارگران کردستان) می‌داند.

ارتش ترکیه روز یکشنبه شمال سوریه و عراق را بمباران هوایی و توپخانه‌ای کرد و کُردها را مسئول انفجار ۱۳ نوامبر در خیابان استقلال استانبول دانست که منجر به کشته شدن ۶ تن و زخمی شدن ۸۱ تن دیگر شد.

به دنبال آغاز عملیات پنجه-شمشیر، «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه روز دوشنبه گزارش داد که تقریبا ۲۰۰ "تروریست" در ۴۸ ساعت اول عملیات «خنثی» شده‌اند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه هم روز سه‌شنبه حین بازدید از استان آرتوین در مرز با گرجستان گفت: ما از هویت، محل و سابقه تروریست‌ها اطلاع داریم. ما همچنین به خوبی می‌دانیم که چه کسانی تروریست‌ها را حمایت می‌کنند، مسلح می‌کنند و تشویق می‌کنند. امیدواریم هر چه زودتر همه تروریست‌ها را ریشه‌کن کنیم./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 123073 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها