یمن حمله کرد

سه شنبه شب صدای چند انفجار در بندر الضبه استان حضرموت واقع در جنوب شرقی یمن شنیده شده است.

یمن حمله کرد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سه شنبه شب صدای چند انفجار در بندر الضبه استان حضرموت واقع در جنوب شرقی یمن شنیده شده است.

المیادین گزارش داد که این می‌تواند حمله جدید نیروهای مسلح یمن در بندر الضبه با هدف جلوگیری از قاچاق نفت یمن از سوی ائتلاف سعودی باشد.

این سومین حمله‌ای است که نیروهای مسلح یمن طی یک ماه اخیر در بندر الضبه انجام می‌دهند تا مانع غارت نفت یمن از سوی متجاوزان شوند.

دوشنبه گذشته هم انفجاری مهیب در بندر نفتی «الضبه» در استان حضرموت ناشی از حمله پهپادی نیروهای مسلح یمن رخ داد.

ارتش یمن اوایل مهر ماه نیز برای جلوگیری از یک کشتی نفتی که قصد غارت نفت خام را از طریق بندر الضبه در استان حضرموت داشت، به این بندر حمله پهپادی کرد.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیات پهپادی صورت‌گرفته در بندر الضبه (شرق یمن) تنها یک ضربه هشداردهنده ناچیز بود که با هدف جلوگیری از غارت و قاچاق نفت صورت گرفت.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما پس از گذشت تقریبا هفت سال از این تجاوز وحشیانه، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند. در طی این سال‌ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی جان خود را از دست داده‌اند./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 123034 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها