پادشاه مالزی خبر مهم داد

هم‌زمان با اینکه ائتلاف کنونی مالزی گفت که از محی‌الدین یاسین، نخست‌وزیر سابق این کشور و انور ابراهیم، رهبر اپوزیسیون در تشکیل دولت ائتلافی حمایت نخواهد کرد، کاخ ملی مالزی با انتشار بیانیه‌ای عنوان داشت که پادشاه مالزی نخست‌وزیر این کشور را انتخاب خواهد کرد اما زمان دقیق آن هنوز اعلام نشده است.

پادشاه مالزی خبر مهم داد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، هم‌زمان با اینکه ائتلاف کنونی مالزی گفت که از محی‌الدین یاسین، نخست‌وزیر سابق این کشور و انور ابراهیم، رهبر اپوزیسیون در تشکیل دولت ائتلافی حمایت نخواهد کرد، کاخ ملی مالزی با انتشار بیانیه‌ای عنوان داشت که پادشاه مالزی نخست‌وزیر این کشور را انتخاب خواهد کرد اما زمان دقیق آن هنوز اعلام نشده است.

بدون حمایت ائتلاف حاکم "باریسان ناسیونال" (BN) متعلق به اسماعیل صبری یعقوب، نخست‌وزیر فعلی مالزی، هیچ یک از نامزدها نمی‌توانند اکثریت لازم را برای تشکیل دولت به‌دست بیاورند.

سلطان عبدالله، پادشاه مالزی تا ساعت ۲ بعد از ظهر امروز به وقت محلی فرصت داده بود تا هر کدام از نامزدها نام یک قانونگذار را که فکر می‌کنند اکثریت دارد، معرفی کنند. با این حال مشخص نیست تصمیم پادشاه مالزی چه زمانی اعلام می‌شود.

پادشاه مالزی امروز به خبرنگاران گفت: اجازه بدهید به زودی در این رابطه تصمیم می‌گیرم.

او همچنین از محی‌الدین یاسین خواست تا هر تصمیمی در مورد تشکیل دولت را بپذیرد. هیچ کدام از گروه‌های سیاسی مالزی نتوانستند اکثریت را در انتخابات پارلمانی روز شنبه کسب کنند.

رقابت پارلمانی مالزی برای اولین بار در تاریخ با رسیدن به یک پارلمان بلاتکلیف و معلق به پایان رسید و این وضعیت بی‌نتیجه، بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی در این کشور جنوب شرقی آسیا را افزایش می‌دهد؛ کشوری که طی همین سال‌ها سه نخست‌وزیر به خود دیده است. همچنین نتیجه انتخابات مالزی، واکنش منفی سرمایه‌گذاران را به دنبال داشته و ارزش پول این کشور و بورس کوآلالامپور تنزل یافته است./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 122899 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

بازی ایران و آمریکا رو پیش بینی کنید
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها