خبر مهم از جنگنده‌های آمریکایی| در این تاریخ می‌رسند

وزیر دفاع اندونزی پس از گفت‌وگو با لوید آستین، همتای آمریکایی‌ خود در جاکارتا اظهار کرد: شرکت بوئینگ با پیشنهاد مالی مطرح شده، موافقت کرده و مطمئن هستیم که این طرح امکان‌پذیر و قابل تهیه می‌باشد.

خبر مهم از جنگنده‌های آمریکایی| در این تاریخ می‌رسند
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، پرابوو سوبیانتو، وزیر دفاع اندونزی پس از گفت‌وگو با لوید آستین، همتای آمریکایی‌ خود در جاکارتا اظهار کرد: شرکت بوئینگ با پیشنهاد مالی مطرح شده، موافقت کرده و مطمئن هستیم که این طرح امکان‌پذیر و قابل تهیه می‌باشد.

وی افزود: اکنون تصمیم با دولت اندونزی است و مذاکرات در این خصوص به خوبی انجام شده است.

پنتاگون گفت که در ماه فوریه، وزارت امور خارجه آمریکا فروش احتمالی اف-۱۵ و تجهیزات مربوطه به اندونزی را طی قراردادی به ارزش ۱۳.۹ میلیارد دلار تایید کرد.

وزیر دفاع اندونزی با اشاره به تنش‌ها میان قدرت‌های اصلی در منطقه هند- آرام، گفت: اندونزی نسبت به سیاست‌هایش متعهد است و از اینکه روابط خوبی را با چین و آمریکا دارد، افتخار می‌کند.

لوید آستین در این باره گفت: ما قطعا از تلاش‌های وزیر دفاع اندونزی جهت مدرن‌سازی سیستم‌های دفاعی و توانایی‌های کشورش حمایت می‌کنیم و می‌خواهیم که در این مسیر تا جایی که بتوانیم، مفید و کمک‌رسان باشیم. دریافت اف-۱۵‌ها بی‌شک مشارکت‌پذیری را افزایش می‌دهد.

پرابوو جمعه گذشته در شهر شیان چین دیداری با وی فنگه، وزیر دفاع این کشور داشت و طی این دیدار توافق شد که اندونزی و چین رزمایش‌های نظامی مشترک خود را که به دلیل پاندمی کووید-۱۹ متوقف شده بود، از سر بگیرند.

هم‌زمان با اینکه آمریکا سعی می‌کند در بحبوحه افزایش حضور نظامی چین و مسئله تایوان، روابطش با کشورهای منطقه را تحکیم ببخشد، دیدار میان لوید آستین و پرابوو سوبیانتو برگزار شد.

آستین پس از سفرش به جاکارتا، قرار است جهت شرکت در نشست وزیران دفاع کشورهای مجمع جنوب شرق آسیا (آسه‌ان) به کامبوج سفر کند؛ این نشست از روز یکشنبه شروع شده و تا روز سه‌شنبه ادامه خواهد داشت.

همچنین، وزرای دفاع چین و آمریکا که در نشست وزیران دفاع آسه‌آن در کامبوج شرکت خواهند کرد احتمالا گفت‌وگوهای حضوری با یکدیگر برگزار کنند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 122638 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

بازی ایران و آمریکا رو پیش بینی کنید
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها