اوکراین برای تروریست‌ها سلاح ارسال می‌کند؟| انگلیس توضیح داد

مدیرکل آژانس جرایم ملی انگلیس به ساندی تایمز گفت: مانند هر درگیری‌ای، زمانی که اسلحه به داخل سرازیر می‌شود، خطر برگشت در مسیر مخالف وجود دارد. در پایان این درگیری، تسلیحات مازادی هست که به دستان مجرمان و تروریست‌ها می‌رسد.

اوکراین برای تروریست‌ها سلاح ارسال می‌کند؟| انگلیس توضیح داد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «گریم بیگار» مدیرکل آژانس جرایم ملی انگلیس به ساندی تایمز گفت: مانند هر درگیری‌ای، زمانی که اسلحه به داخل سرازیر می‌شود، خطر برگشت در مسیر مخالف وجود دارد. در پایان این درگیری، تسلیحات مازادی هست که به دستان مجرمان و تروریست‌ها می‌رسد.

این مقام انگلیسی که در ماه اوت ریاست این نهاد را بر عهده گرفت، گفت که پلیس انگلیس و اروپا مراقب هفت‌تیر، مسلسل و نارنجک‌هایی که از خیابان‌ها سر در می‌آورند، هستند.

علی‌رغم دریافت تضمین‌هایی از رئیس پلیس ملی اوکراین مبنی بر اینکه تسلیحات غربی مورد حسابرسی قرار می‌گیرند، او گفت که یوروپل و سایر آژانس‌های مجری قانون اروپا "همه در حال پیگیری این موضوع هستند."

مدیرکل آژانس جرایم ملی انگلیس گفت که نهاد تحت نظرش هنوز هیچ مدرکی مبنی بر دستیابی مجرمان به سلاح از اوکراین به دست نیاورده است. با این حال، اینترپل و یوروپل هر دو هشدار داده‌اند که تسلیحات به ناچار از این کشور خارج شده و در نهایت به بازار سیاه خواهد رسید.

حامیان غربی اوکراین اعتراف کرده‌اند که نمی‌توانند بیشتر محموله‌های تسلیحاتی خود را پس از ورود به این کشور ردیابی کنند و ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه ماه گذشته اعلام کرد که ماهانه تا یک میلیارد دلار از این سلاح‌ها از اوکراین به دست "جنایتکاران و گروه‌های تروریستی" در خاورمیانه، آفریقا و جنوب شرق آسیا می‌رسد./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 122635 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها