نتانیاهو شکست خورد؟| آخرین خبر از کابینه اسرائیل

نخست‌وزیر ملف رژیم صهیونیستی که با پیروزی قاطع در انتخابات اخیر کِنست (پارلمان) پیش‌بینی می‌شد کار ساده‌ای برای تشکیل کابینه داشته باشد اما با همپیمانان راست افراطی خود بر سر توزیع وزارتخانه‌های مهم دچار اختلاف شده و این مسئله به گره‌ای در روند تشکیل کابینه تبدیل شده است.

نتانیاهو شکست خورد؟| آخرین خبر از کابینه اسرائیل
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر ملف رژیم صهیونیستی که با پیروزی قاطع در انتخابات اخیر کِنست (پارلمان) پیش‌بینی می‌شد کار ساده‌ای برای تشکیل کابینه داشته باشد اما با همپیمانان راست افراطی خود بر سر توزیع وزارتخانه‌های مهم دچار اختلاف شده و این مسئله به گره‌ای در روند تشکیل کابینه تبدیل شده است.

طبق گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، حزب لیکود از پیشرفت نگردن مذاکرات تشکیل کابینه در نتیجه این اختلافات ناامید شده است.

روزنامه عبری زبان معاریو در این باره نوشت: با این حال لیکود همچنان به حل و فصل اختلافات با بتسلئیل اسموتریچ، رئیس حزب "صهیونیسم دینی" چشم دوخته است و قرار است که امروز دیدارهایی در این باره انجام شود.

طبق این گزارش، لیکود اذعان کرده است که گفت‌وگوها با اسموتریچ هیچ پیشرفتی نداشته و وی حاضر به چشم پوشی از وزارت جنگ رژیم صهیونیستی نیست.

این درحالی است که حزب "قدرت یهودی" (عوتسما یهودیت) به رهبری ایتامار بن گویر نیز از توقف مذاکرات تشکیل دولت با لیکود خبر داده است.

این حزب در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرده است، این تصمیم به دلیل منصرف شدن لیکود از دادن وزارت موسوم به "وزارت توسعه النقب و الجلیل" به حزب بن گویر اتخاذ شده است.

در بیانیه حزب تندرو "قدرت یهودی" آمده است: "تقویت و توسعه النقب و الجلیل وعده انتخاباتی ما است و ما برای تحقق وعده‌های انتخاباتی خود انتخاب شدهایم، نه برای جستجوی شغل و سمت."

وب سایت عبری "واللا" به نقل از چند مقام حزب قدرت یهودی نوشت: برخلاف توافق گذشته، حزب لیکود در این توافق بازنگری کرده است و درحال حاضر با دادن یک وزارت اضافه به "عوتسما یهودیت" یعنی وزیر "النقب و الجلیل" مخالفت می‌کند.

بنیامین نتانیاهو از زمان مامور شدن به تشکیل دولت توسط اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی ۲۸ روز فرصت دارد تا ترکیب کابینه خود را اعلام کند و اگر در این مدت موفق نشود می تواند ۱۴ روز دیگر فرصت بگیر اما درصورت پایان این ۱۴ روز و شکست مجدد در تشکیل کابینه، هرتزوگ می تواند فرد دیگری را مکلف به تشکیل دولت کند./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 122611 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها