کنایه سنگین کره شمالی به سازمان ملل| تحریک پیونگ یانگ برای حمله

کره شمالی از آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل انتقاد کرد. گوترش به تازگی اقدام کره شمالی در انجام آزمایش‌های موشکی بالستیکی بین قاره‌ای را محکوم کرده بود.

کنایه سنگین کره شمالی به سازمان ملل| تحریک پیونگ یانگ برای حمله
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، کره شمالی از آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل انتقاد کرد. گوترش به تازگی اقدام کره شمالی در انجام آزمایش‌های موشکی بالستیکی بین قاره‌ای را محکوم کرده بود.

بر این اساس، "چوی سون هوئی" وزیر امور خارجه کره شمالی، گوترش را به همدستی با واشنگتن متهم کرد. او دبیرکل سازمان ملل را بازیچه دست آمریکا اعلام کرد. دیپلمات ارشد کره شمالی اعلام کرد که ماموریت اصلی سازمان ملل این است که در رابطه با همه مسائل، بی طرفی خود را حفظ کند. او از اینکه دبیرکل سازمان ملل یک موضع نادرست درباره پیونگ یانگ اتخاذ کرده است، ابراز تاسف کرد.

پیونگ یانگ در روز جمعه آزمایش موشکی بالستیکی بین قاره‌ای انجام داد. این یکی از قدرتمندترین آزمایش‌های موشکی کره شمالی تاکنون بود. گوترش این اقدام را محکوم کرد و به کره شمالی توصیه کرد که از آنچه که وی "اقدامات تحریک آمیز" نامید، پرهیز کند. پیونگ یانگ اعلام کرد که این آزمایش در پاسخ به اقدامات تحریک آمیز کره جنوبی و آمریکا در شبه جزیره کره انجام شده است./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 122585 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها