طالبان خطاب به سازمان ملل: بی‌انصاف!

به رغم تاکید سازمان ملل بر عدم به رسمیت شناختن دولت موقت طالبان، این گروه عدم حضور نماینده خود در سازمان ملل را ناعادلانه خوانده است.

طالبان خطاب به سازمان ملل: بی‌انصاف!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، به رغم تاکید سازمان ملل بر عدم به رسمیت شناختن دولت موقت طالبان، این گروه عدم حضور نماینده خود در سازمان ملل را ناعادلانه خوانده است.

شاهین در توئیتی نوشت: افغانستان عضو سابق سازمان ملل بوده و در وضعیت کنونی افغانستان، نماینده دولت موقت طالبان در تمام جلسات سازمان ملل و نشست‌ها باید حضور داشته باشد تا حقایق را به دنیا برساند و این یک بی انصافی است که تا حالا این صندلی به دولت موقت طالبان سپرده نشده است، ما از سازمان ملل می‌خواهیم که صندلی نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد، را به دولت موقت طالبان داده و این بی انصافی را خاتمه یابد.

شاهین سال گذشته و پس از روی کار آمدن دوباره دولت طالبان در افغانستان به عنوان نماینده دائمی افغانستان در سازمان ملل معرفی شد؛ اما از سوی این سازمان رد شد.

سازمان ملل: دولت موقت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسیم

این در حالی است که مجمع عمومی سازمان ملل قطع‌نامه‌ای را در مورد افغانستان به تصویب رسانده است که بر مبنای آن جامعه جهانی دولت موقت طالبان را در صورت عدم رعایت حقوق بشر، از جمله حقوق زنان، دختران و اقلیت‌ها، به رسمیت نمی‌شناسد.

۱۱۶ کشور به این قطع‌نامه رأی مثبت داده‌اند، درحالی که ۱۰ کشور، از جمله روسیه و چین به این قطع‌نامه رأی ممتنع داده و نگرانی‌هایی را مبنی بر «نامتوازن بودن متن» مطرح کرده‌اند.

این قطع‌نامه خواستار احترام کامل به حقوق بشر و مشارکت معنادار زنان در تمام عرصه‌های زندگی شده است.

همچنین در این قطع‌نامه در مورد تحولات و نوسانات در افغانستان از زمان تسلط طالبان در آگوست سال گذشته‌ی میلادی، شرایط وخیم اقتصادی و اجتماعی، خشونت مداوم و حضور گروه‌های تروریستی ابراز نگرانی شده است./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 122545 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها