عراق خیال آمریکا را راحت کرد | اعلام وعده‌های واشنگتن به بغداد

وزیر خارجه عراق در حاشیه هجدهمین نشست گفت‌وگوی بحرین در منامه با هیئتی از آمریکا متشکل از باربارا لیف، دستیار وزیر امور خارجه در امور خاور نزدیک، کالین کال، معاون وزیر دفاع، برت مک گورک هماهنگ کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و چند مقام آمریکایی دیگر دیدار و گفت‌وگو کرد.

عراق خیال آمریکا را راحت کرد | اعلام وعده‌های واشنگتن به بغداد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، فؤاد حسین وزیر خارجه عراق در حاشیه هجدهمین نشست گفت‌وگوی بحرین در منامه با هیئتی از آمریکا متشکل از باربارا لیف، دستیار وزیر امور خارجه در امور خاور نزدیک، کالین کال، معاون وزیر دفاع، برت مک گورک هماهنگ کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و چند مقام آمریکایی دیگر دیدار و گفت‌وگو کرد.

فؤاد حسین در جریان این دیدار تاکید کرد که نباید از اراضی عراق به عنوان مقر یا کریدوری برای تهدید امنیت کشورهای همسایه استفاده شود و باید بر گفت‌وگو برای رویارویی با چالش‌ها به‌ویژه چالش‌های امنیتی متمرکز شد.

در این دیدار بر اهمیت تقویت و توسعه روابط عراق و آمریکا در زمینه‌های مختلف تاکید شد و دو طرف تعهد متقابل خود به توافقنامه چارچوب راهبردی میان دو کشور و منافع مشترک در حفظ امنیت، ثبات و امنیت عراق را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

هیأت آمریکایی نیز تأکید کرد: ایالات متحده مایل است با دولت و مردم عراق برای افزایش فرصت‌های اقتصادی، ارتقای استقلال عراق در زمینه انرژی و رسیدگی به بحران آب‌وهوایی همکاری کند.

اعضای هیات آمریکایی همچنین بر حمایت واشنگتن از عراق در جنگ با داعش و تروریسم تاکید کردند./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 122540 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها