حماس هشدار داد| تا پای جان ایستادیم

دفتر ملی دفاع از سرزمین فلسطین و مقاومت در برابر شهرک‌سازی وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) در بیانیه‌ای از "رصد افزایش فراخوان‌ها در محافل شهرک‌نشین‌ها برای تشکیل گروه‌های شبه‌نظامی با هدف مقابله با حملات جوانان فلسطینی" خبر داد.

حماس هشدار داد| تا پای جان ایستادیم
بیشتر بخوانید:

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، دفتر ملی دفاع از سرزمین فلسطین و مقاومت در برابر شهرک‌سازی وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) در بیانیه‌ای از "رصد افزایش فراخوان‌ها در محافل شهرک‌نشین‌ها برای تشکیل گروه‌های شبه‌نظامی با هدف مقابله با حملات جوانان فلسطینی" خبر داد.

در این بیانیه آمده است، "این تغییر و تحولات نتیجه ظهور آشکار فاشیسم در اسرائیل است که در انتخابات اخیر کنست نیز با تشویق بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر مکلف نمایان شد. یکی از رهبران سازمان‌های شهرک‌نشین‌ها راه‌اندازی گروهک‌های مخفی را برای مقابله با فلسطینی‌ها و ممانعت از استمرار چرخه عملیات‌های آنها با توجه به ناتوانی ارتش اسرائیل در متوقف کردن این عملیات‌ها خواستار شد.

طبق بیانیه یاد شده، مئیر آتینجر که یکی از رهبران ارشد گروه‌های جوانان شهرک‌نشین است، گفته است زمان آن رسیده که گروهک‌های نظامی مسلح شهرک‌نشین‌ها برای جلوگیری از ادامه یافتن عملیات‌های فلسطینی‌ها دوباره تشکیل شوند. آتینجر که از خطرناک‌ترین شهرک‌نشین‌ها محسوب می‌شود، ساکن روستای "قصره" در جنوب نابلس است.

برخی منابع فلسطینی تخمین می‌زنند ۱۴۷ کانون شهرک‌نشینی به صورت پراکنده در کرانه باختری وجود دارد که با قانونی کردن آنها از سوی دولت اسرائیل، این خطر وجود دارد که اراضی فلسطینی بیشتری مصادره شوند.

به نقل از سایت فلسطین الآن، جنبش حماس ضمن محکوم کردن تجاوزات شهرک نشینان و راهپیمایی آن‌ها در خیابان‌های شهر الخلیل با حمایت نیروهای اسرائیلی اعلام کرد: ما در کنار ساکنان الخلیل و زخمی و بازداشت شدگانی هستیم که از حرمت این شهر دفاع کردند و با وحشی گری شهرک نشینان مقابله کردند.

در این بیانیه آمده است: شجاعت ساکنان ما در تل الرمیده و خیابان شهدا و بئر السبع و باب الزاویه و آماده باش آن‌ها برای دفاع از شهر این پیام را به دشمن می‌رساند که ما صاحبان اصلی این سرزمین هستیم و آماده‌ایم تا پای جان از آن دفاع کنیم.

صدها شهرک‌نشین اشغالگر یهودی شامگاه روز شنبه تحت حمایت نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به منطقه باب الزاویه در شهر الخلیل یورش بردند.

اشغالگران اسرائیلی به سمت فلسطینیانی که قصد مقابله با شهرک‌نشینان صهیونیست را داشتند، گاز اشک‌آور و گلوله‌های ساچمه‌ای شلیک کردند که طی آن شماری زخمی یا بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور دچار خفگی شدند.

از سوی دیگر بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تجاوز شهرک نشینان افراطی علیه نیروهای امنیتی اسرائیل و ساکنان فلسطینی در الخلیل را محکوم کرد.

وی گفت: ما قانون را درباره آشوبگرانی که رفتارشان بر وضعیت امنیتی تأثیر می‌گذارد اجرا خواهیم کرد.

به گفته منابع شهرک نشینان تندرو شنبه به چند سرباز اسرائیلی نیز حمله کردند. نیروهای اسرائیلی تعدادی از شهرک نشینان را بازداشت کردند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 122370 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها