پاسخ کوبنده سوریه به حملات ترکیه| فرمانده نظامی خبر داد

فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک "قسد" در توییتی نوشت: حملات ترکیه به شمال سوریه به نفع هیچکسی نیست. این حملات تمام منطقه را تهدید می‌کند.

پاسخ کوبنده سوریه به حملات ترکیه| فرمانده نظامی خبر داد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک "قسد" در توییتی نوشت: حملات ترکیه به شمال سوریه به نفع هیچکسی نیست. این حملات تمام منطقه را تهدید می‌کند. ما تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم تا مانع فاجعه بزرگ شویم اما اگر جنگ رخ بدهد همگان تحت تأثیر آن قرار می‌گیرند. جنگ تنها به مناطق ما که اکنون در معرض حملات وحشیانه است، محدود نخواهد بود.

وی گفت: ما از ساکنان می‌خواهیم در مناطقشان بمانند و به دستورات نیروهای امنیتی عمل کنند.

وزارت دفاع ترکیه بامداد امروز یکشنبه اعلام کرد که حملات هوایی به پایگاه‌های شبه‌نظامیان کرد در شمال سوریه و شمال عراق انجام داده است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: این حملات پایگاه‌های حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی‌پ‌گ) را که ترکیه می‌گوید شاخه‌ای از پ‌ک‌ک هستند، هدف قرار داد.

نیروهای سوریه دموکراتیک (SDF) به رهبری کردها اواخر روز شنبه اعلام کردند که هواپیماهای ترکیه دو روستای پر از آوارگان داخلی را در شمال سوریه بمباران کردند. ترکیه تاکنون سه حمله به شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان انجام داده است.

فرهاد شامی، رئیس مرکز رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک به رهبری کردها (قسد) اواخر شب شنبه در توییتر اعلام کرد که هواپیماهای ترکیه در حال حمله به شهر کوبانی در شمال سوریه هستند که تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک است.

به گفته منابع سوری جنگنده‌های ترکیه بامداد امروز شهر کوبانی در استان حلب را مورد هدف قرار دادند.

پیش از این نیز "اداره خودمختار" کردهای سوریه در بیانیه‌ای تهدیدات ترکیه را محکوم کرد و هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین سوریه منطقه را وارد جنگی طولانی مدت می‌کند.

در این بیانیه آمده است: انفجار اخیر استانبول که کردها را متهم به انجام آن کردند یک طرح از پیش آماده شده از سوی نظام ترکیه بود. ما از تمام گروه‌های شمال شرق سوریه و تمام ساکنان می‌خواهیم در برابر تهدیدات ترکیه متحد باشند.

پیشتر واشنگتن نسبت به عملیات احتمالی ترکیه در شمال سوریه هشدار داده بود./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 122367 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها