نقشه حمله به کره شمالی عملی شد| کدام کشورها در جنگ شرکت می‌کنند؟

 رسانه‌ها گزارش کردند جنگنده‌های «اف-35» آمریکا و کره جنوبی با بمب‌های لیزری، شبیه سازی حمله به تاسیسات موشکی کره شمالی را انجام می‌دهند.

نقشه حمله به کره شمالی عملی شد| کدام کشورها در جنگ شرکت می‌کنند؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رسانه‌ها گزارش کردند جنگنده‌های «اف-35» آمریکا و کره جنوبی با بمب‌های لیزری، شبیه سازی حمله به تاسیسات موشکی کره شمالی را انجام می‌دهند.

وبگاه «یوراسیا تایمز» نوشت، ‌جنگنده‌های کره جنوبی و آمریکا تمرین بمباران تاسیسات پرتاب موشک کره شمالی را برگزار می‌کنند.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی گفت که  چهار فروند جنگنده «اف-۳۵»  و چهار جنگنده «اف-۱۶» آمریکا در آرایش تهاجمی هماهنگ بر فراز دریا در شرق شبه جزیره کره به پرواز درآمدند. رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی همچنین از برگزاری تمرین شبیه سازی شده حمله به تاسیسات موشکی کره شمالی با استفاده از بمب‌های هدایت شونده لیزری «جی بی یو-۱۲» خبر داد.

مقام ارشد نظامی سئول گفته که  این رزمایش نشان دهنده آمادگی برای ضربه زدن به دشمن با دقت بالاست.

پیش‌تر، رئیس کره شمالی حین نظارت بر شلیک موشک بالستیک قاره‌پیمای «هواسونگ-۱۷» به آمریکا هشدار داد تهدیدهای اتمی را با تسلیحات اتمی و تقابل را با تقابل پاسخ می‌دهند.

ارتش کره جنوبی بامداد جمعه اعلام کرد کره شمالی اقدام به شلیک یک فروند موشک بالستیک کرده است. این دومین بار در ۲۴ ساعت بود که پیونگ‌یانگ اقدام به شلیک موشک بالستیک می‌کرد. این کشور همزمان با رزمایش کره جنوبی و آمریکا، آزمایش‌های موشکی خود را افزایش داده است.

مقام‌های ارشد پیونگ یانگ بارها اعلام کرده‌اند که رزمایش نظامی آمریکا در شبه‌جزیره کره و همچنین تمرینات نظامی با کره جنوبی و ژاپن را اقدامی خصمانه و تمرینی برای حمله به کره شمالی می‌دانند.

شلیک آزمایشی موشک قاره‌پیما توسط کره شمالی با واکنش همراه با خشم و نگرانی دولت آمریکا مواجه شد و «آدرین واتسون» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید جمعه گفت: «تمام اقدامات لازم را برای تضمین امنیت کشورمان و امنیت متحدانمان در ژاپن و کره جنوبی انجام خواهیم داد».

 به دنبال شیلک موشک بالستیک کره شمالی در بامداد جمعه، وزیر دفاع ژاپن نیز اظهار داشت که برد موشک کره شمالی بیش از ۱۰۰۰۰ کیلومتر بوده است. وزیر دفاع ژاپن نوع این موشک را قاره پیما خواند که بردی بیش از۱۰ هزار کیلومتر داشته است. این موشک ۶۹ دقیقه پرواز کرد. وزیر دفاع ژاپن گفت که موشک قاره پیمای کره شمالی توانایی پرواز ۱۵۰۰۰ کیلومتر و برد کافی برای رسیدن به آمریکا را داشت./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 122292 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها