در عراق؛

خبر جدید از ارتش؛ نیروها از شهرها خارج می‌شوند

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق خبر داد که پرونده خروج نیروهای ارتش این کشور از شهرها وارد مرحله اجرایی شده است.

خبر جدید از ارتش؛ نیروها از شهرها خارج می‌شوند
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «نایف الشمری» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق خبر داد که پرونده خروج نیروهای ارتش این کشور از شهرها وارد مرحله اجرایی شده است.

او به خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت که امنیت شهرها به تدریج و به طور کامل به وزارت کشور و نیروهای پلیس واگذار می‌شود و تنها در صورت تهدیدات امنیتی و شرایط فوق‌العاده، ارتش وارد شهرها خواهد شد.

به گفته او نمایندگان پارلمان و اعضای کمیسیون امنیت و دفاع با وزیر کشور عراق دیدار کرده‌اند و او نیز گفته است که به شرط تأمین نیازهای لجستیکی و تجهیزات لازم نیروهای پلیس امنیت شهرها را برعهده خواهند گرفت.

الشمری همچنین خبر داد که اولین تیپ ارتش عراق تا دو روز آتی از شهر بغداد خارج خواهد شد و خروج نیروهای ارتش از شهرها طبق برنامه مدون و اولویت تعیین شده‌ای صورت می‌گیرد.

از زمان حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ و تأسیس یگان‌های جدید ارتش عراق در پی انحلال ارتش قبلی، نیروهای نظامی علیرغم حضور نیروهای پلیس، مسئولیت حفظ امنیت شهرهای استان‌های عراق را بر عهده داشتند. نقش و جایگاه نیروهای پلیس نیز تا کنون در درجه دوم و پس از ارتش و سایر سازمان‌های تخصصی مانند یگان ضد تروریسم و ​​سازمان امنیت ملی باقی مانده است.

چندی پیش نیز محمد السودانی، نخست‌وزیر عراق، دستور کار که بازرسی امنیتی از مراجعه‌کنندگان به ادارات پایان یابد که همه این‌ها نشان از کاهش محسوس خطر تروریسم در عراق دارد./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 122172 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

بازی ایران و آمریکا رو پیش بینی کنید
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها