دست رد روسیه بر سینه فرانسه؛ مذاکره نمی‌کنیم

سخنگوی کرملین در پاسخ به پرسشی درباره پیشنهاد امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه برای مذاکره گفت: البته، اما واقعیت این است که چشم‌انداز مذاکره وجود ندارد.

دست رد روسیه بر سینه فرانسه؛ مذاکره نمی‌کنیم
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به پرسشی درباره پیشنهاد امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه برای مذاکره گفت: البته، اما واقعیت این است که چشم‌انداز مذاکره وجود ندارد.

پیشتر امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در رادیو «اینتر» این کشور بر لزوم تسریع تلاش‌ها برای یافتن راهکاری دیپلماتیک در مناقشه اوکراین و روسیه در هفته‌های آتی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری راشا تودی، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه هم که در حاشیه نشست گروه ۲۰ در اندونزی دیدار مختصری با امانوئل ماکرون  داشت، گفت ماکرون در این دیدار ابراز تمایل کرده تا به گفت‌وگو با شخص ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه درباره پایان جنگ ادامه دهد.

همچنین سخنگوی کرملین گفت: اوکراین رسماً و عملاً نمی‌تواند و نمی‌خواهد مذاکره کند. پس برنامه روسیه از طریق عملیات ویژه نظامی ادامه خواهد داشت.

در همین حالی، اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در نشست گروه ۲۰ گفت‌وگوهای خود با ولادیمیر پوتین را مهم دانست و گفت که به این ارتباطات برای یافتن راهکاری برای پایان بحران اوکراین ادامه خواهد داد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین هم که از طریق ویدیو کنفرانس در این اجلاس سخنرانی کرد، گفت: اکنون وقت آن است که روسیه متوقف شود. زلنسکی با این حال تاکید کرد که اوکراین نباید برای دستیابی به صلح در حوزه‌های حق حاکمیت، تمامیت ارضی و استقلال خود، امتیاز دهد.

در همین حال دیمیتری پسکوف گفت، سخنرانی زلنسکی سند دیگری بر عدم تمایل کی‌یف به مذاکره با روسیه است. لاوروف هم با «غیرواقع‌گرایانه» خواندن شرایط زلنسکی هشدار داد، کی‌یف هرچه بیشتر در برابر مذاکره مقاومت کند، حصول توافق برای طرفین دشوارتر خواهد شد.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به گزارش‌هایی که از فشار واشنگتن بر کی‌یف برای مذاکره و امتیازدهی حکایت دارد، گفت: زلنسکی به هیچ یک از توصیه‌های غرب گوش نمی‌کند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 121765 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها