هشدار تند اسرائیل به اوکراین

سفیر رژیم صهیونیستی در اوکراین در توییتی نوشت: «حمایت اوکراین از قطعنامه سازمان ملل درباره اقدامات اسرائیل، انکار ارتباط یهود با کوه معبد و درخواست برای دریافت نظر مشورتی دیوان دادگستری بین‌المللی شدیدا ناامید کننده است.»

هشدار تند اسرائیل به اوکراین
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان،  «مایکل برودسکی»، سفیر رژیم صهیونیستی در اوکراین در توییتی نوشت: «حمایت اوکراین از قطعنامه سازمان ملل درباره اقدامات اسرائیل، انکار ارتباط یهود با کوه معبد و درخواست برای دریافت نظر مشورتی دیوان دادگستری بین‌المللی شدیدا ناامید کننده است.»

برودسکی ادعا کرد: «حمایت از ابتکار عمل‌های ضداسرائیلی در سازمان ملل کمکی به ایجاد اعتماد نمی‌کند.»

پیش‌نویس این قطعنامه پیشنهادی فلسطین برای استفساریه حقوقی و نظر مشورتی دیوان دادگستری بین‌المللی درباره تبعات اشغالگری رژیم صهیونیستی روز جمعه در رای‌گیری در کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل که مختص مسائل سیاسی و پایان استعمارگری است به تصویب رسید.

در این رای‌گیری 98 رای مثبت، 17 رای منفی و 52 رای ممتنع به این پیش‌نویس در ضمن مخالفت شدید رژیم صهیونیستی با آن ثبت شد. چند متحد این رژیم شامل آمریکا، کانادا، استرالیا، اتریش و آلمان علیه این قطعنامه رای دادند.

اوکراین و اسرائیل معمولا روابط نزدیکی داشته‌اند اما در جریان عملیات ویژه ارتش روسیه در اوکراین روابط آنها با چالش مواجه شده است.

پایگاه نیو عرب نوشت: «اسرائیل از اوکراین کمک اطلاعاتی با هدف مقابله با پهپادهای ساخت ایران که توسط روسیه به کار برده شد، به عمل آورده اما به دلیل نقش نظامی فعال روسیه در کشور سوریه در همسایگی آن و حساسیت‌ها پیرامون وجود یک جامعه بزرگ از یهودیان روس، نسبت به گستره کمک‌هایش محتاط بوده است.»

رژیم صهیونیستی مایل به اعطای سامانه دفاع هوایی «گنبد آهنین» که با همکاری آمریکا تولید کرده به اوکراین نبوده است.

رای مثبت اوکراین به قطعنامه فلسطین در روز جمعه هچنین باعث خشم خاخام ارشد اوکراین شد.

خاخام «موشه ازمان» در نامه‌ای سرگشاده به «دمیترو کولبا»، وزیر امور خارجه اوکراین این اقدام را «یک اقدام غیردوستانه و حتی خنجری در پشت، دقیقا در زمانی که اوکراین نیازمند کمک نظامی و دیگر کمکهای اسرائیل است» خواند./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 120995 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

بازی ایران و آمریکا رو پیش بینی کنید
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها