ادعای درباره حمله موشکی به اسرائیل؛ تل‌آویو خبر داد

کارشناس امور نظامی شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: مرزهای شمالی با سوریه و لبنان اکنون تهدیدی علیه امنیت اسرائیل هستند. این دو کشور بارها علیه اسرائیل جنگیده‌اند. از ۵۰ سال پیش هیچ جنگی با سوریه رخ نداده است. با لبنان نیز از ۱۶ سال پیش جنگی رخ نداده است.

ادعای درباره حمله موشکی به اسرائیل؛ تل‌آویو خبر داد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، هلل بیتون روزن، خبرنگار و کارشناس امور نظامی شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: مرزهای شمالی با سوریه و لبنان اکنون تهدیدی علیه امنیت اسرائیل هستند. این دو کشور بارها علیه اسرائیل جنگیده‌اند. از ۵۰ سال پیش هیچ جنگی با سوریه رخ نداده است. با لبنان نیز از ۱۶ سال پیش جنگی رخ نداده است.

روزن گفت: بزرگترین تهدید امنیتی علیه اسرائیل همین‌ جاست. در نهاد امنیتی درباره این صحبت می‌کنند که در جنگ آتی هزاران موشک به اسرائیل شلیک می‌شود که احتمالا آسیب‌های بزرگی را وارد کند. علاوه بر این ارتش اسرائیل می‌گوید دشمن برای ایجاد دستاورد تبلیغاتی تلاش خواهد کرد.

وی گفت: از ۲۰۰۶ ارتش اسرائیل تغییرات زیادی در نظریه دفاع و حمله داشته است. از مرزهای لبنان تا مرزهای سوریه حملاتی در راستای عملیات "جنگ بین جنگ‌ها" صورت می‌گیرد. مرزهای سوریه آرام است. عملیات قاچاق وجود ندارد اما گاهی تلاش‌هایی برای انجام عملیاتی مثل بمب‌گذاری صورت می‌گیرد. جنگ در شمال به ویژه بعد از توافق گاز با لبنان به نظر بعید می‌رسد. اما همانطور که جنگ دوم لبنان رخ داد و عملیات "بیت الاوراق" ارتش اسرائیل در سوریه در سال ۲۰۱۸ بعد از ساقط کردن یک جنگنده رخ داد، اسرائیلی‌ها به خوبی می‌دانند که یک اتفاق کوچک کافی است تا کل منطقه وارد جنگی شود که تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 120376 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها