اوکراین ریسک کرد

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد پس از از سرگیری توافق غلات ۶ کشتی حامل غلات بنادر اوکراین را ترک کردند. تعداد کشتی‌های حامل غلات که بنادر اوکراین را ترک کردند به ۴۲۶ فروند افزایش یافته و حجم غلات انتقال یافته از ۹.۷ میلیون تن فرا رفته است.

اوکراین ریسک کرد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد پس از از سرگیری توافق غلات ۶ کشتی حامل غلات بنادر اوکراین را ترک کردند. تعداد کشتی‌های حامل غلات که بنادر اوکراین را ترک کردند به ۴۲۶ فروند افزایش یافته و حجم غلات انتقال یافته از ۹.۷ میلیون تن فرا رفته است.

۲۹ اکتبر گذشته رژیم کی یف به ناوگان کشتی‌های غیر نظامی روسیه در دریای سیاه حمله کرد و پس از آن روسیه مشارکت خود را در توافق غلات به حالت تعلیق در آورد و بعد از ارائه ضمانت کافی از سوی اوکراین برای عدم استفاده از گذرگاه انتقال غلات در دریای سیاه و بنادر اوکراین در اقدامات خصمانه علیه روسیه، دوم نوامبر جاری آن را از سر گرفت.

قرارداد غلات که با میانجیگری سازمان ملل متحد و ترکیه صورت گرفت، در ماه جولای با موافقت روسیه و اوکراین همراه شد. هدف از انعقاد این قرارداد ارسال محصولات کشاورزی روسیه و اوکراین از طریق دریای سیاه بود که متعاقبا به دلیل درگیری نظامی بین دو کشور متوقف شد./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 119978 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها